Trwa ładowanie...
drgjizx

"Komornicze Allegro" jeszcze w tym roku. Serwis aukcyjny, jakiego jeszcze nie było

Krajowa Rada Komornicza poinformowała, że w ciągu sześciu miesięcy zostanie uruchomiony system licytacji elektronicznych. To swoiste "komornicze Allegro" to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tradycyjne licytacje komornicze to wkrótce przeszłość.
Tradycyjne licytacje komornicze to wkrótce przeszłość. (PAP)
drgjizx

Na stronie Krajowej Rady Komorniczej zaprezentowano nawet makietę nowej strony e-licytacje, której wygląd nawiązuje do wczesnych wersji komercyjnych serwisów aukcyjnych online.

Licytacje będą podzielone na kategorie, a poszukiwania będzie można ograniczyć tylko do określonej lokalizacji. To szansa na zakup po atrakcyjnej cenie na przykład samochodu, sprzętu budowlanego czy biżuterii.

Uruchomienie portalu aukcyjnego z mieniem odebranym dłużnikom w wyniku egzekucji komorniczej miało nastąpić już rok temu. KRK tłumaczy się brakiem środków.

drgjizx

Zasady udziału w licytacji będą bardzo zbliżone do tych, które znamy z takich serwisów jak Allegro czy eBay. Podstawową różnicą będzie konieczność wniesienia rękojmi w wysokości 10 proc. ceny wywoławczej.

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", licytacje elektroniczne to pomysł na zahamowanie drastycznego spadku licytacji ruchomości.

Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej, tłumaczy, że udział przychodów z licytacji ruchomości to dzisiaj już zaledwie 0,7 proc. wszystkich przychodów uzyskiwanych z egzekucji.

drgjizx

Podziel się opinią

Share
drgjizx
drgjizx