Trwa ładowanie...
d3a3bxj

Koniunktura w rolnictwie nadal nie poprawia się - IRG SGH

24.8.Warszawa (PAP) - Lipcowa edycja ankietowych badań wskazuje, że rolnictwo nadal znajduje się w fazie dekoniunktury - wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły...

d3a3bxj
d3a3bxj

24.8.Warszawa (PAP) - Lipcowa edycja ankietowych badań wskazuje, że rolnictwo nadal znajduje się w fazie dekoniunktury - wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej.

"Niski jest zarówno ogólny wskaźnik przychodów pieniężnych, jak i poziom optymizmu rolników w ocenie perspektyw ekonomicznych swych gospodarstw" - napisano w komentarzu do badań.

Analitycy Instytutu zaznaczają, że sezonowa poprawa w stosunku do badań kwietniowych jest wyrazista, jednak na tle notowań lipcowych z lepszych dla rolnictwa lat 2006 i 2007 trzeba mówić o złej jego kondycji.

Badania wskazują także, że zachowanie ogólnego wskaźnika koniunktury w lipcu nie odzwierciedla dużego zróżnicowania sytuacji w rolnictwie.

d3a3bxj

"Na jednym biegunie znajdują się skrajnie niskie oceny rolników gospodarujących na niewielkim areale (do 15 ha), na drugim zaś z dodatnią oceną przychodów pieniężnych i wysokim poziomem optymizmu gospodarstwa z użytkami rolnymi powyżej 50 ha" - napisano.

IRG podaje także, że wyniki lipcowe nie wskazują na pogłębienie się trendu ograniczania aktywności inwestycyjnej przez gospodarstwa rolne, co jest optymistyczne. (PAP)

bg/ana/

d3a3bxj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a3bxj