Trwa ładowanie...

Konsolidacja czterech spółek Grupy EDF w Polsce

Grupa energetyczna EDF dokonała połączenia czterech ze swoich spółek w Polsce. Według jej przedstawicieli operacja jest pierwszym etapem konsolidacji aktywów grupy w naszym kraju i służy "osiągnięciu większej spójności działań".

Konsolidacja czterech spółek Grupy EDF w PolsceŹródło: Jupiterimages
d2eu40a
d2eu40a

Jak poinformowała w czwartek przedstawicielka EDF Katarzyna Majchrzak, połączone zostały: EDF Rybnik S.A. (spółka przejmująca), EDF Kraków S.A., EDF Polska CUW sp. z o.o. i EDF Polska Centrala sp. z o.o. Siedziba spółki została przeniesiona do Warszawy, a jej obecna nazwa to EDF Polska S.A. Nowa firma ma lokalne oddziały w Rybniku, Warszawie i Krakowie.

Prezesem 4-osobowego zarządu EDF Polska S.A. jest Philippe Castanet. Według niego połączenie czterech spółek daje grupie możliwość uproszczenia organizacji i zwiększenia efektywności na polskim rynku, i tym samym podejmowania nowych wyzwań.

- Naszą ambicją jest, by EDF w Polsce stał się silną, zintegrowaną grupą, uznanym i istotnym graczem na rynku energii. Zakończyliśmy z powodzeniem kolejny etap przybliżający nas do tego celu - oświadczył prezes.

Według zapowiedzi jeszcze w tym roku zostaną rozpoczęte przygotowania do drugiego etapu konsolidacji aktywów, który obejmie spółkę obrotu EDF Energia Sp. z o.o. i elektrociepłownie EDF Wybrzeże S.A.

d2eu40a

Francuski koncern energetyczny EDF posiada obecnie w Polsce 10 proc. udziału w rynku energii elektrycznej, 15 proc. w rynku ciepła sieciowego i zatrudnia 3,5 tys. pracowników. Grupa EDF jest też największym zagranicznym inwestorem w branży energetycznej.

EDF jest największym producentem energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu (produkowanego razem), zaopatrując w ciepło Kraków, Gdańsk i Gdynię, Zieloną Górę, Wrocław i Siechnice, Toruń oraz Tarnobrzeg. Grupa posiada systemową elektrownię węglową o mocy 1 775 MW w Rybniku.

d2eu40a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eu40a