Konsolidacja w obszarze 2 300 pkt
We wtorek inwestorzy na WGPW przeprowadzili korektę ostatnich spadków. Już od pierwszych minut sesji kurs kontraktów wyraźnie wzrastał i tuż po 10:00 ustanowiono sesyjne maksimum na 2 310 pkt.
Poranny optymizm pochodził z nadziei na uruchomienie przez EBC programu skupu obligacji i to pomimo poniedziałkowych zapewnień banku, że spekulacje rynków na ten temat są bezpodstawne. Nie przeszkodziło to jednak wzrostom na giełdach akcji i dobremu zachowaniu rynków długu krajów peryferyjnych strefy euro. Niestety z godziny na godzinę notowania osuwały się coraz bardziej w kierunku otwarcia. Po 16:00 spadki sięgnęły 2 292 pkt. W trakcie sesji opublikowano istotne dane w Polsce. Inflacja bazowa zgodnie z oczekiwaniami wyniosła w lipcu 2,3% r/r co nie miało jednak wpływu na notowania kontraktów. Ostatecznie dzień na rynku terminowym zamknął się dla FW20WS 0,39% wzrostem. LOP wzrósł do 107 tys.
Technicznym obrazem rynku po wczorajszych notowaniach była niewielka, biała świeca z dłuższym górnym cieniem. Pozytywny start sesji zapewnił kupującym test obszaru połowy czarnego korpusu z piątku, ale podaż szybko zareagowała i kupującym nie udało się pokonać wspomnianego oporu. Z drugiej strony, aktywność sprzedających również nie należała wczoraj do zaskakujących, w efekcie czego drugi dzień z rzędu notowania kontraktów konsolidują się w okolicach 2 300 pkt. Na ruch boczny wskazuje również RSI, który ustabilizował swoje notowania na poziomie 64 pkt przy dość słabym zachowaniu Composite Index i Derivative Oscillator. Sesja nie wywołał natomiast zmian w układzie ADX, który nadal podkreśla słaby trend wzrostowy. Wobec neutralnej sesji w dniu wczorajszym, dzisiaj inwestorzy będą musieli zmagać się z dotychczasowymi poziomami wsparcia i oporu. Od dołu rynek wspierać będzie poziom 2 275 pkt, wynikający z połówki białego korpusu z zeszłego tygodnia a potwierdzony przez poniedziałkowe minimum. Kupujących
wstrzymywać będzie z kolei nadal niepokonany poziom 2 303 pkt a następnie szczyt na 2 334 pkt.
Biuro Maklerskie Banku BPH