Trwa ładowanie...

Koronawirus. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed epidemią

Koronawirus jest wykrywany o kolejnych osób w Chinach, a nowe przypadki odnotowano także w Tajlandii, Korei Południowej i Australii. Istnieje również ryzyko, że wirus przedostał się do USA. Czy Polacy mają czego się obawiać?

Koronawirus. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed epidemiąŹródło: Facebook.com
d3hr0tl
d3hr0tl

Koronawirus. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed epidemią

Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), przypomina, że Polska jako członek Unii Europejskiej jest objęta systemem wczesnego ostrzegania o zagrożeniach transgranicznych.

Oglądaj: Leki na cukrzycę z metforminą. Minister zdrowia: bezpieczniej i zdrowiej jest je brać

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) z siedzibą w Sztokholmie, na bieżąco analizują sytuację.

d3hr0tl

Przypomnijmy, że sprawdziły się doniesienia mówiące o tym, że koronawirus "zdołał" się wydostać się z Azji i zawitał do USA. Wirusem zarażony został 30-latek, który podróżował do chińskiego Wuhan, uznawanego za ognisko choroby. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu w Everett koło Seattle. Jego stan jest dobry.

Sam koronawirus powoduje zapalenie płuc porównywalne do zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS. Tylko w Chinach zakaziło się już około 440 osób, choć jeszcze we wtorek władze w Pekinie informowały o 324 zarażonych.

d3hr0tl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hr0tl