Trwa ładowanie...

Koronawirus. Tarcza antykryzysowa dla polskiej gospodarki

Tarcza antykryzysowa. Według rządowych zapowiedzi, państwo będzie mogło pokryć częściowo wynagrodzenia pracowników, którzy nie pracują ze względu na przestoje w firmach. Pakiet osłonowy ma przede wszystkim ograniczyć skutki epidemii koronawirusa dla polskiej gospodarki.
Share
Koronawirus. Tarcza antykryzysowa dla polskiej gospodarki
Koronawirus. Tarcza antykryzysowa dla polskiej gospodarkiŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d24sinw

Koronawirus. Tarcza antykryzysowa dla polskiej gospodarki

Tzw. tarcza antykryzysowa to nic innego jak forma doraźnego wsparcia dla przedsiębiorców, małych i średnich firm, ich pracowników oraz całej gospodarki, która w związku z kryzysem może w tym roku wyraźnie zmniejszyć obroty.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że podczas posiedzenia Rady Gabinetowej powstał projekt pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorców i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS- Cov - 2, który zostanie zaprezentowany na konferencji - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

d24sinw

Jak z kolei podkreślił prezydent Andrzej Duda, tzw. tarcza antykryzysowa to nic innego jak pakiet rozwiązań, który ma chronić polską gospodarkę przed skutkami epidemii. W najbliższym czasie będzie przekładany na projekty ustaw i wprowadzany. Inicjatywa zakłada m. in. ulgi i odkładanie płatności.

Koronawirus. Tarcza antykryzysowa dla polskiej gospodarki

"Tarcza antykryzysowa" wspierana jest jednocześnie przed Narodowy Bank Polski. Już we wtorek Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pierwszy raz od pięciu lat obniżyła stropy procentowe. "Niższe stopy zmniejszają obciążenia wynikające z istniejących zobowiązań i wspomagają budżety firm i gospodarstw domowych, a także obniżają koszty obsługi długu publicznego" - argumentował stojący na czele instytucji prof. Adam Glapiński.

*Czytaj też: *Koronawirus paraliżuje gospodarki. Uderza w Europę

Tym, na co może wpłynąć "tarcza antykryzysowa", jest również odroczenie jakichkolwiek zobowiązań fiskalnych na rzecz państwa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24sinw

Podziel się opinią

Share
d24sinw
d24sinw