Trwa ładowanie...

Kosiniak-Kamysz: Wybór wariantu zmian w OFE na początku września

Wybór wariantu zmian w OFE przez rząd najprawdopodobniej nastąpi na początku września. Ten tydzień ministerstwa pracy i finansów chcą wykorzystać na konsultacje - poinformował w poniedziałek minister pracy Włodzimierz Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz: Wybór wariantu zmian w OFE na początku wrześniaŹródło: Thinkstockphotos
d3lfzxe
d3lfzxe

W ubiegłym tygodniu premier Donald Tusk poinformował, że do końca sierpnia rząd podejmie decyzję w sprawie wyboru wariantu zmian w OFE.

- Tak do końca sierpnia daliśmy sobie czas na dyskusję i spotkania. Teraz przyszedł ten moment na wyciąganie wniosków z tych konsultacji, dyskusji. Jutro nie ma tego punktu w porządku obrad (rządu - PAP). Jeszcze w tym tygodniu sporo spotkań przed nami, czyli Ministerstwem Pracy, Ministerstwem Finansów. Warto wykorzystać ten czas do końca sierpnia, żeby na początku pewnie września podjąć określone decyzje - powiedział na antenie Trójki minister pracy.

- Do końca sierpnia będziemy po tych wszystkich dyskusjach, konsultacjach, analizie raportu i po wnioskach, jakie do nas napływają. Tego nie wykluczałbym (że rząd wybierze wariant zmian w OFE - PAP) - czy to koniec tego tygodnia, czy początek przyszłego. To jest kilka dni różnicy. W najbliższym czasie - dodał Kosiniak-Kamysz.

Na początku lipca rząd zarekomendował przekazanie do konsultacji społecznych trzech propozycji zmian w systemie emerytalnym: likwidację obligacyjnej części OFE, dobrowolność udziału w OFE i dobrowolność udziału w OFE z dodatkową składką.

d3lfzxe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lfzxe