Trwa ładowanie...
d495x94
gaz

KOV będzie mogł bez limitów produkować gaz z licencji Olgowskoje

13.02. Warszawa (PAP) - Kulczyk Oil Ventures uzyskał zgodę na zamianę kategorii dla licencji Olgowskoje na Ukrainie z poszukiwawczej na produkcyjną. Konwersja licencji oznacza, że...

Share
d495x94

13.02. Warszawa (PAP) - Kulczyk Oil Ventures uzyskał zgodę na zamianę kategorii dla licencji Olgowskoje na Ukrainie z poszukiwawczej na produkcyjną. Konwersja licencji oznacza, że spółkę przestaje obowiązywać ograniczenie wydobycia na poziomie 10 proc. posiadanych zasobów - poinformowała spółka w komunikacie.

KOV będzie mógł dzięki temu produkować bez żadnych limitów.

"Do tej pory na polu Olgowskoje mogliśmy prowadzić produkcję na poziomie 10 proc. zdolności geologicznej złoża. Zmiana koncesji na produkcyjną oznacza zniesienie tego limitu, tak więc wkrótce czekają nas nowe przyłączenia i kolejne wzrosty produkcji" - powiedział PAP Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich i dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

d495x94

"W kolejce czeka O-8, drugi odwiert, który był poddawany szczelinowaniu hydraulicznemu w czwartym kwartale ubiegłego roku, O-18 i w końcu także O-14. Trzeba też pamiętać o kilku bardzo obiecujących strefach w odwiercie O-9, który kryje w sobie potężne zasoby gazu ze stref, z których jeszcze nie było prowadzone wydobycie" - dodał.

Poinformował jednocześnie, że w kolejnych latach spółka planuje wykonanie następnych odwiertów (Olgowskoje-11 w 2012 r. i Olgowskoje-15 w 2013 r.).

Łączna produkcja z ukraińskich licencji KOV wynosi obecnie niemal 524 tys. m sześc. gazu dziennie.

"Konwersja pięcioletniej licencji z poszukiwawczej na dwudziestoletnią wydobywczą wraz ze skutecznym wdrażaniem nowoczesnej techniki wydobywczej, tzw. szczelinowania hydraulicznego, pozwolą na wyraźną poprawę efektywności inwestycji spółki w najbliższych miesiącach" - napisano w komunikacie.

Koncesja Olgowskoje jest drugą obok licencji Wiergunskoje koncesją produkcyjną KOV. (PAP)

morb/ ana/

d495x94

Podziel się opinią

Share
d495x94
d495x94