Trwa ładowanie...
d2ldpbx
(pl)

KOV natrafił na nową strefę gazonośną na polu O-9, może zwiększyć rezerwy

28.06. Warszawa (PAP) - Kulczyk Oil Ventures natrafił na nową strefę gazonośną na polu Olgovskoje-9 na Ukrainie, dzięki czemu po raz kolejny może zwiększyć wielkość swoich rezerw -...

Share
d2ldpbx

28.06. Warszawa (PAP) - Kulczyk Oil Ventures natrafił na nową strefę gazonośną na polu Olgovskoje-9 na Ukrainie, dzięki czemu po raz kolejny może zwiększyć wielkość swoich rezerw - podała spółka w komunikacie.

"Spółka natrafiła na zupełnie nową strefę gazonośną, która najprawdopodobniej rozciąga się wzdłuż całego pola Olgowskoje. Dotychczas tej strefie nie przypisywano żadnych rezerw ani zasobów gazu, a wydobycie prowadzono z wyższych pokładów. Nowe odkrycie oznacza, że KOV już po raz kolejny może zwiększyć wielkość swoich ukraińskich rezerw" - napisano w raporcie.

Do tej pory największy potencjał przypisywano wyżej położonym strefom, które pozostają głównym celem programu testów.

d2ldpbx

KOV poinformował, że nowo odkryta strefa, znajdująca się na głębokości 2.560 m, może zawierać ponad 113 mln metrów sześciennych gazu, zdatnych do komercyjnego wydobycia.

Według spółki wstępna analiza danych uzyskanych podczas testów wskazuje na istnienie około siedmiu podobnych rezerwuarów zlokalizowanych wzdłuż całego pola Olgowskoje.

"Natrafiliśmy na znakomity zbiornik. Testy odbywały się bez komplikacji, a do osiągnięcia przepływu gazu na poziomie komercyjnym nie były potrzebne żadne formy stymulacji. Odwiert O-9 pozwoli zarówno na wzrost produkcji gazu, jak i zwiększenie udokumentowanych rezerw na Ukrainie" - powiedział cytowany w komunikacie Trent Rehill, wiceprezes ds. geologii i geofizyki.

Zgodnie z planami, KOV będzie kontynuował program testów, który obecnie skupi się na wyżej położonych strukturach.

Odwiert O-9 jest drugim nowym odwiertem wykonanym na polu Olgowskoje od momentu przejęcia przez KOV spółki KUB-Gas w czerwcu 2010 roku. (PAP)

morb/ jtt/

d2ldpbx

Podziel się opinią

Share
d2ldpbx
d2ldpbx