Trwa ładowanie...
d4mi8qg
(pl)

KOV zwiększył do 90 proc. swoje udziały w Bloku L w Brunei

06.12. Warszawa (PAP) - Kulczyk Oil Ventures Limited, spółka zależna KOV, kupiła za 200 tys. USD 100 proc. udziałów w spółce AED SEA, która jest operatorem i posiada 50 proc....

Share
d4mi8qg

06.12. Warszawa (PAP) - Kulczyk Oil Ventures Limited, spółka zależna KOV, kupiła za 200 tys. USD 100 proc. udziałów w spółce AED SEA, która jest operatorem i posiada 50 proc. udziałów w umowie o podziale wpływów z wydobycia, uprawniającej do poszukiwania i wydobycia ropy i gazu ziemnego z Bloku L w Brunei - poinformował KOV w komunikacie.

"Oznacza to, że zaangażowanie KOV wzrosło do 90 proc., jednak Zarząd Spółki zapowiedział, że będzie dążył do szybkiej redukcji obecnego stanu posiadania. Celem transakcji jest bowiem uzyskanie bezpośredniej kontroli nad działaniami operacyjnymi na terenie koncesji" - napisano w komunikacie.

KOV podał, że przejęcie AED SEA oznacza uzyskanie bezpośredniej kontroli nad działaniami operacyjnymi podejmowanymi na terenie koncesji w Bloku L, w tym także nad zakresem i harmonogramem prac.

"Nasze dotychczasowe doświadczenie pokazuje bowiem, że tam, gdzie mamy bezpośredni i decydujący wpływ na podejmowane decyzje i działania operacyjne, osiągamy najlepsze wyniki i zwiększamy wartość inwestycji" - powiedział, cytowany w komunikacie Jakub Korczak, wiceprezes spółki.

Blok L o powierzchni 1.110 km2 (275 tys. akrów) obejmuje lądowe i morskie tereny Brunei.(PAP)

seb/ osz/

d4mi8qg

Podziel się opinią

Share
d4mi8qg
d4mi8qg