Trwa ładowanie...

Krajowy związek prezesa Serafina

Bohater słynnych "taśm PSL" dotację z budżetu wykorzystał niezgodnie z prawem, m.in. na spłatę prywatnych kredytów - ujawnia "Puls Biznesu".

Krajowy związek prezesa SerafinaŹródło: Jupiterimages
dt5hpim
dt5hpim

Bohater słynnych "taśm PSL", Władysław Serafin dotację z budżetu wykorzystał niezgodnie z prawem, m.in. na spłatę prywatnych kredytów - ujawnia "Puls Biznesu".

"Puls Biznesu" dotarł do pisma, które do ministra rolnictwa Stanisława Kalemby, skierowali Jan Kozak i Henryk Sobczak - członkowie władz regionalnych związków kółek ze Szczecina i Bydgoszczy. W piśmie informowali m.in., że zgodnie z ustawą o finansach publicznych kwoty z dotacji "powinny być gromadzone na wydzielonym koncie z przeznaczeniem i wykorzystaniem zgodnie z dyspozycją", a zamiast tego Władysław Serafin "dysponuje nimi według własnego uznania".

Na dowód przedstawili zestawienie przygotowane przez Krzysztofa Banasiaka, szefa regionalnego związku kółek z Łodzi, z którego wynika, że tuż po otrzymaniu dotacji - decyzją Władysława Serafina - związek przelał 176 tys. zł na spłatę jego prywatnych kredytów, a 332 tys. zł na podmioty powiązane z KZRKiOR.

dt5hpim

Polskie organizacje rolnicze są reprezentowane w UE dzięki corocznym dotacjom z budżetu państwa. To z nich pokrywana jest składka do COPA-COGECA (podmiot w Brukseli reprezentujący interesy unijnych rolników w relacjach z Komisją Europejską) oraz koszty biur, pracowników, przelotów, hoteli, ekspertyz i tłumaczeń. Dotacja dla Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych (KZRKiOR) w ubiegłym roku wyniosła 755,6 tys. zł.

dt5hpim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt5hpim