Trwa ładowanie...

"Kranówka" wyparła colę. Kolejne szkoły chcą teraz dać dostęp do wody

W radomskich szkołach zamontowano dystrybutory z "kranówką". Dzieci zamiast słodzonych napojów wolą teraz napić się wody. Z doświadczeń Radomia chcą korzystać inne gminy.

"Kranówka" wyparła colę. Kolejne szkoły chcą teraz dać dostęp do wodyŹródło: Fotolia, fot: Bred&Co
d175ege
d175ege

Niewielka inwestycja, a korzyść ogromna. Projekt, za który zapłaciła Unia Europejska, kosztował ponad 70 tysięcy złotych. Najważniejsze, że pomysł przypadł do gustu dzieciom, a wiele wskazuje na to, że rozwiązanie wprowadzą u siebie i inni.

Jak mówi Karol Semik, wiceprezydent miasta odpowiedzialny za oświatę, odbiera telefony z prośbą o więcej informacji na temat przedsięwzięcia. Przedstawiciele samorządów, zainteresowani montażem dystrybutorów z "kranówką" w szkołach, pytają o zastosowane rozwiązania i związane z tym koszty.

Liczą na współpracę i podpowiedź, .jednak najistotniejsze jest to, że młodzi ludzie chętnie piją "kranówkę", a projekt traktują jak dobrodziejstwo, a nie przymus. Na początku, pilotażowo dystrybutory z wodą z kranu pojawiły się w 10 szkołach. Stały w miejscach, do których wszyscy mieli swobodny dostęp. Dodatkowo każda z placówek dostała kilka tysięcy jednorazowych kubków.

Okazało się, że najmłodsi bez większych problemów zrezygnowali ze słodkich, gazowanych napojów. Chętnie pili wodę, a to z kolei cieszy ich rodziców, którzy chwalili inicjatywę wodociągów. Stąd pomysł, by dystrybutory zainstalować we wszystkich podstawówkach, gimnazjach i liceach.

Tak też się stało. W kolejkę po urządzenia ustawiły się również inne instytucje, które zainteresowane są tego rodzaju współpracą. Radom szczyci się zdrową, dobrej jakości wodą, prawdopodobnie najlepszą w Polsce. To zasługa wielomilionowych inwestycji.

d175ege
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d175ege