Trwa ładowanie...
d225pcn

Krytyczny reportaż o Almie może być

Lubelski sąd oddalił wniosek Almy o zakaz emisji w telewizji reportażu pokazującego nieprawidłowości i naruszanie praw pracowniczych jednym ze sklepów Almy.

d225pcn
d225pcn

Przed decyzją sądu TVP Lublin sama się ocenzurowała i wstrzymała emisję kontrowersyjnego materiału.

- Sąd na posiedzeniu niejawnym postanowił oddalić wniosek - poinformował PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Lublinie Artur Ozimek.

O złożonym przez Almę wniosku o zabezpieczenie powództwa o naruszenie dóbr osobistych poprzez zakazanie TVP Lublin emisji reportażu napisał piątkowy "Presserwis". W reportażu, który przygotowywała redakcja programu "Zdarzenia", miały być wykorzystane nagrania zrobione ukrytą kamerą przez pracowników Almy. Telewizja, według "Presserwisu", wysłała kasetę z nagraniem do siedziby spółki, aby ta odniosła się do zarzutów. Alma jednak uznała, że materiał zawiera nieprawdziwe informacje, narusza dobro i renomę delikatesów i skierowała do sądu wniosek o zakaz jego emisji na antenie oraz na stronie internetowej.

Według sądu, który analizował załączony do wniosku materiał filmowy, na obecnym etapie nie ma podstaw, aby uznać, że jest on nierzetelny i nieobiektywny, a zatem nie ma podstaw, aby zakazać jego rozpowszechniania. Jak dodał Ozimek, sąd uznał ponadto, że wnioskodawca "nie uprawdopodobnił istnienia roszczeń, z jakimi zamierza wystąpić".

Monika Jędrzejczyk, odpowiedzialna w Almie za kontakty z mediami, powiedziała PAP, że spółka nie otrzymała jeszcze decyzji sądu i dlatego wstrzymuje się z komentarzami. "Jak tylko otrzymamy oficjalną decyzję sądu, podejmiemy odpowiednie działania" - zaznaczyła.

Handel-Net.pl

d225pcn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d225pcn