Trwa ładowanie...

Ktoś się podszywa pod pracowników Szałamachy. Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami

Resort Finansów alarmuje: ktoś wysyła fałszywe maile, w których autor wiadomości informuje o "ukrywaniu dochodów" lub "wyznaczonej kontroli dochodów".

Ktoś się podszywa pod pracowników Szałamachy. Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailamiŹródło: PAP, fot: PAP/Bartłomiej Zborowski
d11kukf
d11kukf

Resort Finansów alarmuje: ktoś wysyła fałszywe maile, w których autor wiadomości informuje o "ukrywaniu dochodów" lub "wyznaczonej kontroli dochodów".

"Należy zwrócić szczególną uwagę na adres nadawcy wiadomości, gdyż Ministerstwo Finansów posługuje się adresami poczty elektronicznej w domenie mf.gov.pl" - czytamy w komunikacie resortu Pawła Szałamachy.

Resort dodaje, że nie wolno otwierać załączników (mogą zawierać złośliwy kod), nie trzeba też przychodzić do siedziby Ministerstwa Finansów.

Tak wygląda przykładowa treść fałszywej wiadomości dotyczącej "wyznaczonej kontroli dochodów" (pisownia oryginalna):

d11kukf

"Dzień dobry, W trakcie naszych kontroli ujawniliśmy ukrycie Pana/Pani dochodow, w związku z czym bedzie przeprowadzona kontrola podatkowa. Dokument wskazujacy na naruszenia o składaniu fałszywego dochodow zalaczony w e-maile.Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego również jest zalaczona do dokumentu.

Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 01.08.2816 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a także interesują nas niektóre transakcje przeprowadzane w roku bieżącym.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajduja sie poniżej, należy podać w piśmie numer sprawy "PL37467426" i osobisty kod".

d11kukf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11kukf