Trwa ładowanie...
d3evbn6

Kukiz wspomoże protest "Solidarności", Warszawa stanie

Na czwartek w Warszawie zapowiedziany jest ogólnopolski protest "Solidarności" dot. podniesienia płacy minimalnej, obniżenia akcyzy na paliwa, przekazania środków na Fundusz Pracy i zwiększenia liczby osób upoważnionych do korzystania z pomocy społecznej. Policja informuje, że kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu.

Share
d3evbn6

Jak poinformował rzecznik prasowy KK NSZZ "Solidarność" Wojciech Gomułka podczas ostatniego posiedzenia Komisji Krajowej w Poznaniu doszły dwa kolejne postulaty: zawieszenie i renegocjacja pakietu klimatyczno-energetycznego oraz prowadzenie aktywnej polityki prorodzinnej, w tym zapewnienie stabilnych warunków zatrudniania ludzi młodych.

- To ma być barwna i rzucająca się w oczy manifestacja. Odbywać się będzie w przededniu rozpoczęcia przez Polskę unijnej prezydencji - podkreślił rzecznik "Solidarności". Dodał, że związek chce w ten sposób pokazać rządowi, ale również całej Europie, iż Polska to kraj z wciąż wieloma nierozwiązanymi problemami społecznymi: drożyzną, niskimi płacami i bezrobociem wśród młodych.

Podczas manifestacji ma zagrać Paweł Kukiz z zespołem Piersi. Koncert odbędzie się na Placu Piłsudskiego ok. godz. 12.00. Jak zapowiedział Gumułka, ma być rozgrzewką do wielkiego przemarszu przez centrum stolicy.

d3evbn6

Jak poinformowała Magdalena Łań z Wydziału Prasowego Urzędu m.st. Warszawy uczestnicy zgromadzenia przejdą ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Wiejską przed gmach Sejmu RP, gdzie planowany jest krótki postój. Następnie przemaszerują przed gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie planowany jest drugi postój, złożenie petycji oraz zakończenie manifestacji.

W związku z demonstracją w Warszawie nastąpią w godzinach 11-17 utrudnienia w ruchu ulicznym.

Ruch kołowy na tych ulicach i ich przecznicach będzie regulowany przez policjantów. - Będzie to prawdopodobnie jedno z największych zgromadzeń publicznych tego dnia w Warszawie. W związku z tym musimy liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu - powiedział Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

W czwartek rano KSP uruchomi specjalny numer telefonu, pod którym będzie można uzyskać na bieżąco informacje o utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu drogowego w Warszawie, w związku z manifestacją.

d3evbn6

Podziel się opinią

Share
d3evbn6
d3evbn6