Trwa ładowanie...
d38lbs2

Kulczyk Oil Ventures rozpoczyna prace nad odwiertem na Ukrainie

...

d38lbs2

17.08. Warszawa (PAP) - Kulczyk Oil Ventures rozpoczyna prace nad odwiertem M-19 na Ukrainie - podała spółka w komunikacie.

"To pierwszy odwiert od momentu nabycia przez KOV 70 proc. udziałów spółki KUB-Gas. Odwiert wykonywany jest w ramach koncesji Makiejewskoje (należącej w 100 proc. do KUB-Gas), a jego docelowa głębokość została wstępnie określona na 2100 m. Będzie obsługiwał trzy odrębne strefy wydobycia gazu zidentyfikowane w ramach badań sejsmicznych 2D, z których dwie są strukturalnie i stratygraficznie niezależne od aktywnego złoża Makiejewskoje oddalonego o 1,2 km na północny wschód" - napisano w komunikacie.

W czerwcu tego roku spółka sfinalizowała transakcję nabycia 70 proc. udziałów spółki KUB-Gas oraz wiertnicy o mocy 1000 KM wybudowanej w 2007 roku w Kanadzie (wykorzystywanej do odwiertu M-19).

KUB-Gas, podmiot w pełni kontrolowany przez Loon Ukraine Holding Limited, w której 70 procent udziałów posiada spółka, a 30 proc. firma Gastec LCC, jest jednym z największych niepublicznych producentów gazu ziemnego na Ukrainie.

d38lbs2

75 proc. produkcji sprzedaje firmom hurtowo zajmującym się handlem gazem, a 25 proc. bezpośrednio odbiorcom przemysłowym.

KOV podaje, że aktywa wydobywcze KUB-Gas obejmują 100-procentowe udziały w czterech obszarach koncesyjnych (Wiergunskoje, Olgowskoje, Makiejewskoje oraz Krutogorowskoje), zlokalizowanych w pobliżu Ługańska, w północno-wschodniej części kraju. Aktywa KUB-Gas obejmują także dwa urządzenia serwisujące, cztery instalacje do przetwarzania gazu oraz prawo do użytkowania wieży wiertniczej o mocy 1000 KM.

"W okresie pierwszych pięciu miesięcy 2010 r. średnie dzienne wydobycie gazu ziemnego, z należących do KUB-Gas koncesji, wyniosło 166 tys. m3 gazu ziemnego, przy średniej cenie sprzedaży 239,90 USD za 1000 m3" - napisano w komunikacie. (PAP)

pel/ ana/

d38lbs2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38lbs2