Trwa ładowanie...
d4afy3i
marka odzieżowa

Kultowa marka odzieżowa legalnym bankrutem

American Apparel, swego czasu jedna z najpopularniejszych marek odzieżowych w Stanach Zjednoczonych, nie poradziła sobie z trudnościami finansowymi. Władze firmy złożyły w sądzie wniosek o upadłość - wynika z oficjalnego komunikatu przedsiębiorstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kultowa marka odzieżowa legalnym bankrutem
(AFP, Fot: SPENCER PLATT)
d4afy3i

Wniosek, który zarząd American Apparel złożył w sądzie, jest wnioskiem o upadłość zgodnie z tzw. Rozdziałem 11 amerykańskiego prawa upadłościowego. Dopuszcza on dalsze funkcjonowanie firmy przy jej jednoczesnej reorganizacji oraz restrukturyzacji jej zobowiązań pod nadzorem sądowym.

Plan naprawczy dla słynnej odzieżowej marki - która w II kwartale 2015 r. zanotowała stratę w wysokości 19,4 mln USD - zakłada redukcję jej zadłużenia z 300 mln USD do 135 mln USD w przeciągu sześciu miesięcy, m.in. dzięki przyrzeczonemu wsparciu pożyczkodawców w wysokości ok. 90 mln USD.

American Apparel nie wykazała zysku od 2009 r. Na kondycji przedsiębiorstwa cieniem kładły się kolejne skandale, związane chociażby z protestami konsumentów wobec kontrowersyjnych kampanii reklamowych ubrań marki. Pod koniec 2014 r. firma rozstała się ze swoim założycielem i dyrektorem generalnym, Dovem Charneyem, oskarżonym o molestowanie seksualne byłej pracownicy i nadużycia finansowe.

d4afy3i

Podziel się opinią

Share
d4afy3i
d4afy3i