Trwa ładowanie...
d2vafal

Kurs LST Capital spadł w debiucie na rynku głównym GPW o 6,54 proc. do 1,43 zł

26.05. Warszawa (PAP) - Kurs akcji spółki LST Capital, dotychczas notowanej na rynku NewConnect, spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku głównym GPW o 6,54 proc. do...

Share
d2vafal

26.05. Warszawa (PAP) - Kurs akcji spółki LST Capital, dotychczas notowanej na rynku NewConnect, spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku głównym GPW o 6,54 proc. do 1,43 zł.

LST Capital sprzedał w zakończonej niedawno ofercie publicznej 9.105.727 akcji serii C. Cena emisyjna akcji wynosiła 1,40 zł.

Spółka pozyskała z oferty 12,7 mln zł, które przeznaczy na inwestycje w firmy prywatne, które następnie będą wprowadzane na giełdę.

d2vafal

Spółka zapowiadała, że do końca roku planuje upublicznić przynajmniej pięć spółek portfelowych, w tym firmy Emmerson oraz Eurosnack.

LST Capital (do niedawna Totmes Capital) prowadzi działalność inwestycyjną w obszarze venture capital i private equity.

W portfelu inwestycyjnym spółki znajdują się aktualnie: e-petrol, Totmes Connect, Pasaż Łużycki, Lubuskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych, Sunshine Garden oraz Industry Technologies.

W portfelu inwestycyjnym spółek zależnych znajdują się m.in. Global Connect, SCOPAK, Gymnasion, Emmerson, Eurosnack, Lusatia Fashion, Totmes TMT, M4B, Skipper Yachts, Aures, B3System, Betacom, 4Fin, Inwestycje Alternatywne Profit.(PAP)

pel/ ana/

d2vafal

Podziel się opinią

Share
d2vafal
d2vafal