Trwa ładowanie...
d39dpe2

Kwestie sporne ws. "trójpaku" powinny być rozstrzygnięte do końca I kw. - MG

27.02. Kazimierz Dolny (PAP) - Kwestie sporne dotyczące tzw. "trójpaku", czyli projektów ustaw Prawo energetyczne, Prawo gazowe oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii, powinny...
Share
d39dpe2

27.02. Kazimierz Dolny (PAP) - Kwestie sporne dotyczące tzw. "trójpaku", czyli projektów ustaw Prawo energetyczne, Prawo gazowe oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii, powinny być rozstrzygnięte do końca pierwszego kwartału tego roku - poinformował podczas Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego w Kazimierzu Dolnym Tomasz Dąbrowski, dyrektor departamentu energetyki w Ministerstwie Gospodarki.

"W tej chwili w sprawie 'trójpaku' dyskusja ograniczona jest do kwestii spornych w ramach rady ministrów. Jest ich około dziesięciu. Są to sprawy trudne, na tyle poważne, że wymagają rozstrzygnięcia na najwyższym poziomie politycznym. Jestem przekonany, że do końca I kw. wszystkie te rozbieżności zostaną rozstrzygnięte i projekt będzie mógł być procedowany i uzgodniony w ramach rady ministrów" - powiedział.

"Dyskusja, która się toczy na poziomie politycznym, jest tak poważna, że nie mogę uprzedzać tego, co się stanie (...). Mamy dylemat, czy realizować cel OZE poprzez technologie, które mogą wykorzystać potencjał OZE, dostępne w Polsce, czy realizować go wyłącznie najtańszymi metodami" - dodał.

d39dpe2

Poinformował, że jedną z najbardziej dyskusyjnych kwestii jest współspalanie biomasy. Zaznaczył, że jednym z potencjalnych rozwiązań jest utrzymanie systemu wsparcia dla tych jednostek, które już współspalają biomasę, z zastrzeżeniem, że nie będą tego rozwijać.

Pytany o niskie ceny zielonych certyfikatów i potencjalną interwencję na tym rynku, odpowiedział: "Są co najmniej trzy lub cztery możliwości wyeliminowania nieefektywności systemu. Żadna decyzja co do interwencji nie została podjęta". (PAP)

pel/ morb/ jtt/

d39dpe2

Podziel się opinią

Share
d39dpe2
d39dpe2