Trwa ładowanie...

Kwota wolna od podatku. Projekt prezydenta dopiero po wyborach

- Projekt ws. podniesienia kwoty wolnej od podatku prezydent Andrzej Duda złoży w Sejmie po wyborach parlamentarnych - powiedziała w środę PAP szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta Katarzyna Adamiak-Sroczyńska.

Kwota wolna od podatku. Projekt prezydenta dopiero po wyborachŹródło: Fotolia
d2t4svu
d2t4svu

- Projekt ws. podniesienia kwoty wolnej od podatku prezydent Andrzej Duda złoży w Sejmie po wyborach parlamentarnych - powiedziała szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta Katarzyna Adamiak-Sroczyńska.

- Projekt jest gotowy, ale ponieważ obecny Sejm nie ma woli pracować, co pokazał w przypadku projektu ustawy emerytalnej, prezydent złoży ustawę w Sejmie po wyborach - powiedziała Adamiak-Sroczyńska.

Na początku sierpnia w wywiadzie dla PAP Andrzej Duda, jeszcze jako prezydent elekt, ocenił że dzisiaj kwota wolna od podatku jest "cały czas jeszcze na śmiesznym poziomie", który jest "niewspółmierny choćby do minimum egzystencji". Według niego powinna być podniesiona do poziomu co najmniej 8 tys. zł. Obecnie kwota ta wynosi 3091 zł.

Duda mówił wówczas, że projekty dotyczące podwyższenia kwoty wolnej od podatku oraz obniżenia wieku emerytalnego są dla niego priorytetowe.

d2t4svu

Pod koniec września prezydent Duda skierował do Sejmu projekt ustawy przewidujący, że wiek emerytalny dla kobiet zostanie obniżony do 60 lat, a dla mężczyzn do 65 lat. Duda wyraził nadzieję, że zostanie ona uchwalona jeszcze w tej kadencji Sejmu, bo - jak mówił - koalicja rządząca pokazała, że potrafi uchwalać ustawy w sposób bardzo szybki.

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła wówczas, że nie ma możliwości, by obecny Sejm zajął się prezydenckim projektem dotyczącym obniżenia wieku emerytalnego. Tak dużej ustawy nie da się zrobić na jednym posiedzeniu izby - powiedziała marszałek.

Ostatnie przed wyborami parlamentarnymi posiedzenie Sejmu odbędzie się w czwartek i piątek.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 25 października.

d2t4svu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t4svu