Trwa ładowanie...

Leśnicy z Włoszczowy sprzedają cenne okazy drewna olchowego

Cenne okazy drewna olchowego - z powodu niepowtarzalnego rysunku drewna i wyjątkowej barwy - wystawiono na sprzedaż w ramach submisji na terenie Nadleśnictwa Włoszczowa (Świętokrzyskie).

Leśnicy z Włoszczowy sprzedają cenne okazy drewna olchowegoŹródło: Jupiterimages
d3gst9k
d3gst9k

Cenne okazy drewna olchowego z powodu niepowtarzalnego rysunku drewna i wyjątkowej barwy wystawiono na sprzedaż w ramach submisji na terenie Nadleśnictwa Włoszczowa (Świętokrzyskie).

Jak poinformował PAP rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Mariusz Turczyk, przedmiotem submisji jest blisko 230 metrów sześc. drewna olchowego, które wystawiono na sprzedaż w postaci 232 sztuk.

Według rzecznika oferowana przez leśników olcha ma ponadprzeciętne walory, choć na pierwszy rzut oka przygotowane kłody nie różnią się od innych.

d3gst9k

- Niektóre sztuki mają nawet widoczne oznaki zgnilizny, co teoretycznie powinno je dyskwalifikować. Jednak w branży meblarskiej i nie tylko, stanowią one łakomy kąsek z powodu niepowtarzalnego rysunku drewna i wyjątkowej barwy - wyjaśnił Turczyk. Dodał, że wyselekcjonowane okazy olchy mogą być surowcem, z którego powstaną okleiny olchowe, np. mebli.

Zainteresowani kupnem drewna mogą je oglądać do czwartku w wyznaczonych na terenie Nadleśnictwa Włoszczowa składnicach, w leśnictwie Zabrody i Wola Świdzińska. Otwarcie ofert planowane jest na piątek w siedzibie Nadleśnictwa Włoszczowa.

Submisja jest jedną z form sprzedaży drewna przez leśników. Zakupem drewna w ramach submisji, organizowanych przez leśników w całym kraju, są zainteresowani m.in. producenci oklein meblowych i instrumentów muzycznych z Polski i innych państw europejskich.

d3gst9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gst9k