Trwa ładowanie...
media
12-10-2009 16:45

Londyński dziennik rosyjskiego miliardera będzie gratis

Londyński dziennik bulwarowy "Evening Standard", przejęty niedawno przez rosyjskiego miliardera Aleksandra Lebiediewa, od poniedziałku rozdawany jest za darmo.

Londyński dziennik rosyjskiego miliardera będzie gratisŹródło: AFP
d15ax15
d15ax15

Wydawca gazety przewiduje, że dzięki temu posunięciu liczba egzemplarzy w obiegu wzrośnie do 600 tys. z dotychczasowych 250 tys., co z kolei przyciągnie reklamy na bardzo konkurencyjnym rynku darmowych gazet. Dziennik, po raz pierwszy wydany jako "Standard", funkcjonuje na rynku od 1827 roku.

Gazety na całym świecie zmagają się z trudnościami, ponieważ czytelnicy i reklamodawcy przenoszą się do internetu, zmuszając wielu wydawców do szukania nowego modelu prowadzenia biznesu.

"Evening Standard" miał szczególne kłopoty, ponieważ w brytyjskiej stolicy w ciągu ostatnich dwóch lat wprowadzono dwie bezpłatne gazety. Gazeta Ruperta Murdocha "thelondonpaper" została już jednak zamknięta i podobne kroki są rozważane w przypadku "London Lite", która czerpie informacje z "Evening Standarda". Wydawcy "Evening Standard" mają nadzieję, że prezentowana przez gazetę jakość dziennikarstwa sprawi, że nie spotka jej ten los.

Lebiediew posiada większość udziałów w "Evening Standard"; poprzedni właściciel Daily Mail&General Trust zatrzymał 24,9% udziałów.

d15ax15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15ax15