Trwa ładowanie...

Lotnisko w Modlinie odprawiło dziewięciomilionowego pasażera

Dokładnie dziewięciomilionowy pasażer został odprawiony w poniedziałek na lotnisku w Modlinie. Położony pod Warszawą port lotniczy jest coraz popularniejszy, dlatego zarząd planuje rozbudowę.

Lotnisko w Modlinie odprawiło dziewięciomilionowego pasażeraŹródło: WP.PL, fot: Reporter Poland
dhj5atn
dhj5atn

"Od początku swego istnienia, od 2012 roku, z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin korzysta coraz więcej podróżnych. W samym 2016 roku było ich blisko 2,9 miliona, a obecny rok zapowiada się tak samo obiecująco" - poinformowali przedstawiciele portu w komunikacie. Z kolei w 2014 roku w porcie odprawiono ponad 1,7 mln osób, a rok później blisko 2,6 mln.

Dla porównania - z największego portu lotniczego w Polsce, czyli warszawskiego Lotniska Chopina, tylko w ubiegłym roku skorzystało 12,8 mln podróżnych. Na drugim miejscu jest port Kraków Balice (prawie 5 mln osób), a na trzecim - lotnisko w Gdańsku (4 mln pasażerów).

- Wzrost ten zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego portu. Podróżni korzystają u nas z lotów do najważniejszych miast w Europie. Mam na myśli zwłaszcza te, do których lata się w celach zawodowych i turystycznych - powiedział cytowany w komunikacie p.o. prezesa portu Leszek Chorzewski.

Na lotnisku w Modlinie operuje irlandzki Ryanair, obsługujący loty międzynarodowe do 44 miast, w tym m.in. do Londynu, Brukseli, Dublina, Rzymu czy Barcelony.

dhj5atn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhj5atn