Trwa ładowanie...
d2dm0nu

Lotos nie wyklucza sprzedaży udziałów w Yme w 2014 roku

05.11. Warszawa (PAP) - Lotos spodziewa się, że demontaż wadliwej platformy na złożu Yme nastąpi między czerwcem a sierpniem 2015 roku. Spółka nie wyklucza jednak, że sprzeda...

d2dm0nu
d2dm0nu

05.11. Warszawa (PAP) - Lotos spodziewa się, że demontaż wadliwej platformy na złożu Yme nastąpi między czerwcem a sierpniem 2015 roku. Spółka nie wyklucza jednak, że sprzeda udziały w złożu jeszcze przed demontażem, w 2014 roku.

"Yme jest już sprzedawalne. Traktujemy nasze udziały w złożu jako towar rynkowy. Jeśli znajdzie się firma zainteresowana kupnem, sprzedamy nasze udziały" - powiedział dziennikarzom Zbigniew Paszkowicz, wiceprezes Lotosu ds. poszukiwań i wydobycia.

Na pytanie, czy do sprzedaży mogłoby dojść już w 2014 roku, odpowiedział: "Nie można tego wykluczyć".

Wiceprezes poinformował, że według aktualnych założeń, demontaż platformy na Yme ma nastąpić między czerwcem a sierpniem 2015 roku.

d2dm0nu

W marcu tego roku Talisman Energy, operator złoża Yme i SBM Offshore, właściciel platformy wydobywczej, porozumieli się w sprawie usunięcia wadliwej platformy ze złoża Yme. SBM Offshore zapłacił członkom konsorcjum 470 mln USD odszkodowania. Na Lotos przypada 20 proc. tej kwoty.

"Zgodnie z ustaleniami, 12 proc. tej kwoty trafiło proporcjonalnie do udziałowców projektu, reszta została zamrożona z przeznaczeniem na demontaż. Co do kosztów demontażu - więcej będziemy wiedzieć po podpisaniu umowy z wykonawcą" - powiedział Paszkowicz.

Lotos kupił 20 proc. udziałów w złożu Yme w 2008 r. Zasoby wydobywalne ropy naftowej dla przejętych udziałów szacowano na ok. 1,8 mln ton. (PAP)

morb/ jtt/

d2dm0nu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dm0nu