Trwa ładowanie...
d4i9bix

Lotos spodziewa się w kolejnych kwartałach "dobrych", dodatnich wyników w detalu (opis)

29.04. Warszawa (PAP) - Lotos w kolejnych kwartałach spodziewa się "dobrych", dodatnich wyników segmentu detalicznego - poinformował podczas wtorkowej telekonferencji wiceprezes...

d4i9bix
d4i9bix

29.04. Warszawa (PAP) - LotosLotos (Zobacz notowania spółki ») w kolejnych kwartałach spodziewa się "dobrych", dodatnich wyników segmentu detalicznego - poinformował podczas wtorkowej telekonferencji wiceprezes LotosuLotosu, Mariusz Machajewski.

"Możemy się spodziewać dobrych, dodatnich wyników w kolejnych kwartałach" - ocenił Machajewski, odnosząc się do spodziewanych wyników w segmencie detalicznym.

Jak tłumaczył Machajewski, sprzedaż w segmencie detalicznym będzie wspierana przez spodziewany rozrost sieci stacji benzynowych, jak i przez wzrost wydajności. Przypomniał, że LotosLotos planuje otwierać ok. 50 stacji rocznie.

Machajewski wskazał, że III kw. powinien być najlepszy ze względów sezonowych.

d4i9bix

"W tym roku nie spodziewamy się pogorszenia się sytuacji" - powiedział Machajewski.

LotosLotos planował, że segment detaliczny w 2013 r. wyjdzie na zero, co się nie udało ze względu na słabnący popyt.

Przedstawiciele spółki poinformowali podczas telekonferencji, że wskazywany wcześniej przez LotosLotos potencjał produkcji norweskich złóż jest wyższy niż 5 tys. boe (baryłek ekwiwalentu ropy) dziennie. Ich zdaniem po wykluczeniu przerwy na konserwację, dzienna produkcja wynosi ok. 6 tys. boe.

Dodali, że bazując na obecnej wiedzy, w 2016 i 2017 r. LotosLotos będzie w stanie oszacować, jaki jest potencjał produkcji norweskich aktywów. Rozpoczęcie produkcji jest możliwe ok. 2020-2021 r. (PAP)

krba/ fdu/ jow/

d4i9bix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i9bix