Trwa ładowanie...
d3lfzxe
samolot
23-02-2010 13:55

Loty na Islandię z Warszawy, Krakowa i Gdańska

Islandzka tania linia lotnicza Iceland Express w sezonie letnim zwiększy częstotliwość połączeń do Reykjaviku z Warszawy oraz wznowi to połączenie z Krakowa, a także uruchomi nowe z Gdańska.

d3lfzxe
d3lfzxe

Dyrektor firmy reprezentującej przewoźnika w Polsce Marek Sławatyniec, poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej w Krakowie, że od czerwca tego roku częstotliwość lotów z Warszawy do stolicy Islandii zwiększy się z jednego do trzech tygodniowo w: poniedziałki, środy i piątki.

Ponadto Iceland Express po zimowej przerwie wznowi rejsy z Krakowa do Rejkjaviku. Odloty będą się odbywać raz w tygodniu, w środy. Uruchomione zostanie także nowe połączenie z Gdańska do tego miasta, raz w tygodniu w środy.

Według Sławatyńca połączenie jest adresowane przede wszystkim do turystów, chcących zwiedzić Islandię oraz Polaków tam zamieszkujących lub pracujących. Rozkład lotów został tak pomyślany, by istniała możliwość dogodnej przesiadki na loty transatlantyckie do Nowego Jorku oraz Winnipeg w Kanadzie.

- Będzie to najkrótsze połączenie z przesiadką z Warszawy, a także z Krakowa do Nowego Jorku - zaznaczył przedstawiciel przewoźnika. Lot z przesiadką ma trwać około dziewięciu godzin.

Trasa Warszawa-Reykjavik obsługiwana będzie samolotami Boeing 757, zaś trasa Kraków-Reykjavik i Gdańsk-Reykjavik samolotami Boeing 737-700.

Kontrolowana przez prywatnych inwestorów linia powstała w 2003 roku. Zatrudnia 120 pracowników. W zeszłorocznym sezonie letnim Iceland Express operował na 19 trasach europejskich.

d3lfzxe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lfzxe