Trwa ładowanie...
d2yf3oj

MAC: kampania społeczna Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji wyróżniona (komunikat)

...

Share
d2yf3oj

26.04. Warszawa - MAC informuje:

W dniu wczorajszym, tj. 25 kwietnia 2013 r. kampania społeczna Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nt. wprowadzenia naziemnej telewizji cyfrowej została wyróżniona w konkursie "Kampania Społeczna Roku 2012".

Kapania MAC została wyróżniona, w kategorii kampanie instytucji publicznych, za wykorzystanie różnych form programów telewizyjnych, oraz lekkie podejście, nietypowe dla tematu kampanii informacyjnej.

Celem kampanii Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji realizowanej przez Fabrykę Komunikacji Społecznej było przygotowanie społeczeństwa na nadchodzące zmiany w technologii odbioru sygnału telewizyjnego, czyli całkowite zastąpienie sygnału analogowego cyfrowym.

d2yf3oj

Głównym narzędziem komunikacji były spoty telewizyjne emitowane do końca 2012 roku w dwóch głównych etapach. W pierwszym odbiorcy zachęcani byli do skorzystania z możliwości, jakie daje telewizja cyfrowa. Spoty opierały się na humorystycznym odwołaniu do klasycznych i kultowych programów telewizyjnych z lat 60 - 80. W etapie drugim nacisk położony został natomiast na zbliżające się terminy wyłączenia sygnału analogowego. Łącznie przygotowano 16 spotów reklamowych.

Cyfryzacja telewizji oznacza, że każdy będzie miał darmowy dostęp do większej liczby kanałów w lepszej jakości, między innymi TVP Kultura. Cyfrowa telewizja to też bardziej efektywne wykorzystanie częstotliwości. Dzięki wyłączeniu sygnału analogowego możliwy będzie szybszy rozwój internetu i innych usług telekomunikacyjnych. Więcej informacji nt. cyfryzacji telewizji: https://mac.gov.pl/wp-content/uploads/2013/02/Linia-Wsp%C3%B3%C5%82pracy-prezentacja-o-naziemnej-telewizji-cyfrowej.pdf

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d2yf3oj

Podziel się opinią

Share
d2yf3oj
d2yf3oj