Trwa ładowanie...
d26ltgb

MAC: minister Boni na konferencji regionalnej w Gdańsku (komunikat)

...

Share
d26ltgb

19.07. Warszawa - MAC informuje:

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, wziął udział w konferencji regionalnej na temat założeń Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (PO PC), która odbyła się w piątek 19 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Program Operacyjny Polska Cyfrowa będzie realizowany w ramach unijnej perspektywy finansowej 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). Proponowana w projekcie UP alokacja na PO PC wynosi 1,97 mld euro. W ramach PO PC planuje się realizację 4 osi priorytetowych:

  1. powszechny dostęp do szybkiego internetu
  1. e-administracja i otwarty rząd
  1. e-integracja grup wykluczonych cyfrowo i upowszechnienie TIK
  1. pomoc techniczna
d26ltgb

Program ma wspierać budowę sieci szerokopasmowych (dostęp do internetu), rozwój produktów i e-usług opartych na nowych technologiach (zasoby sieci) oraz wspierać umiejętności cyfrowe obywateli (kontynuacja takiej inicjatywy jak np. Polska Cyfrowa Równych Szans i Latarnicy Polski Cyfrowej). Będzie realizowany na obszarze całej Polski - w 15 regionach słabiej rozwiniętych oraz w województwie mazowieckim, które w perspektywie 2014-2020 zostanie zaklasyfikowane do kategorii regionu lepiej rozwiniętego.

Do tej pory pieniądze z funduszy unijnych na dofinansowanie projektów cyfrowych pochodziły z różnych programów operacyjnych. Na przedsięwzięcia dotyczące e-administracji szły środki z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG, 7. oś). Natomiast na szczeblu wojewódzkim - z Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

PO PC będzie programem jednofunduszowym, finansowanym wyłącznie ze środków EFRR.

Konferencja regionalna na temat założeń PO PC w Gdańsku to kolejna już tego typu inicjatywa z udziałem ministra Boniego, adresowana w szczególności do: przedsiębiorców, jednostek administracji samorządowej, jednostek administracji rządowej oraz jednostek im podległych, organizacji pozarządowych, jednostek badawczo-rozwojowych, jednostek naukowych, instytucji kultury, instytucji informacji turystycznej oraz jednostek odpowiedzialnych za zapewnienie funkcjonowania i rozwijanie polskiego systemu informacji turystycznej.

d26ltgb

Następne takie spotkanie odbędzie się 24 lipca w Warszawie.

Szczegółowe informacje o Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa można znaleźć na stronie MAC www.mac.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d26ltgb

Podziel się opinią

Share
d26ltgb
d26ltgb