Trwa ładowanie...
d1vq4kl
kultura

MAC: minister Boni w nowoczesnej gdańskiej bibliotece (komunikat)

...

Share
d1vq4kl

19.07. Warszawa - MAC informuje:

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, był gościem gdańskiej Biblioteki Manhattan. Podczas spotkania w bibliotece minister zapoznał się z pracą i zadaniami, jakie wykonuje ta nowoczesna gdańska biblioteka.

- Połączenie świata analogowego, czyli tradycyjnej biblioteki ze światem cyfrowym, czyli biblioteki multimedialnej - tak jak tu - jest doskonałym pomysłem na przyciągniecie ludzi do świata książek. W Bibliotece Manhattan w Gdańsku widać doskonale, jak obok siebie w tej przestrzeni znajdują się młodsi i starsi. Nawet kilkuletnie dzieci mają tu swoje miejsce. Przez to też więcej miejsca znajduje się dla ludzi wykluczonych cyfrowo. Pierwsze kroki w towarzystwie dzieci i młodzieży dają im szansę na otwarcie się i przejście do świata cyfrowego w sposób naturalny. To miejsce jest w stu procentach warte naśladowania - powiedział w Gdańsku minister Boni.

d1vq4kl

Biblioteka Manhattan, oprócz tradycyjnych funkcji bibliotecznych, pełni również rolę mediateki. Oprócz zbiorów tradycyjnych (początkowy księgozbiór to 50.000 vol.) posiada także zbiory multimedialne: muzykę, audiobooki, filmy. Oprócz zadań edukacyjnych uczy również przez zabawę i kontakt z internetem, w oparciu o nowoczesne - multimedialne technologie. Wyposażona jest w konsole do gier i stanowiska komputerowe do użytku czytelników.

Biblioteka Manhattan jest prawdziwym centrum kultury. Łączy ze sobą wiele dziedzin aktywności czytelniczej, naukowej, poznawczej, edukacyjnej i rozrywkowej. Bogaty program kulturalny, warsztaty i spotkania o różnorodnej tematyce, to tylko niektóre formy działalności tej biblioteki. Biblioteka Manhattan to także punkt kontaktowy Karty do Kultury. Zainteresowany czytelnik znajdzie tam wszystkie informacje o imprezach kulturalnych.

Podstawowym celem Biblioteki Manhattan jest stworzenie nowoczesnego centrum bibliotecznego z szeroką ofertą usług dostosowanych do potrzeb użytkowników w każdym wieku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1vq4kl

Podziel się opinią

Share
d1vq4kl
d1vq4kl