Trwa ładowanie...
df7xza8

MAC o udziale ministra M. Boniego w Konferencji CeBIT 2013 Roadshow Polska (komunikat)

...

Share
df7xza8

09.05. Warszawa - MAC informuje:

Szef MAC w swoim wystąpieniu podkreślił, że Targi CeBIT to była doskonała okazja aby pokazać polskie osiągnięcia w dziedzinie e-administracji, a z drugiej szansa na poznanie trendów, które w teleinformatyce się pojawiają.

Minister Boni podkreślił, że obecnie dzięki rozwojowi technologii każdy z nas ma dostęp do ogromnej ilości informacji, a jednocześnie niesie to ze sobą niejednokrotnie zagrożenia jak np. kwestia ochrony danych osobowych czy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Przypomniał także hasło przewodnie CeBIT-u "Share Economy" - w tym kontekście zaznaczył, że ogromne szanse na rozwój gospodarki to np. personalizacja usług, nowe formy marketingu, kwestie indywidualizowania procesu edukacyjnego.

"Dyskutujemy tu o tym, jak zmienia się świat, jak wielką szansą dla gospodarki jest to, żebyśmy umiejętnie nadążali za tym czego ludzie chcą. - podkreślił minister - Polska która chce budować swoje przewagi konkurencyjne może użyć biznesu cyfrowego jako wielkiej rezerwy rozwojowej. Jednak trzeba podkreślić, że na tej ofercie nie można oszczędzać, bo bez wątpienia przyniesie ona wysoki zwrot poniesionych kosztów."

df7xza8

Minister Boni sporo miejsca poświęcił także Programowi Operacyjnemu Polska Cyfrowa. Mówił m.in. o trzech filarach skutecznej cyfryzacji tj. o dostępie do internetu (infrastruktura), zwiększeniu potrzeby używania internetu (większa oferta) oraz rozwoju kompetencji cyfrowych. Podkreślił, że spotkanie się tych obszarów jest kluczowe.

W trakcie spotkania odbyła się również ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych dla osób zasłużonych dla rozwoju gospodarki narodowej. Jednym z wyróżnionych był Włodzimierz Marciński Lider Cyfryzacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, który otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu dekoracji dokonał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński.

Podczas debaty pt. "Potencjał wzrostu innowacyjności i eksportu przemysłu ICT - Co należy zrobić, aby polskie produkty i usługi ICT mogły konkurować na rynkach międzynarodowych" minister Boni podkreślił, że "Mądry świat polityki musi działać na rzecz gospodarki".

W konferencji wzięli udział przedstawiciele klastrów z branży ICT, parków technologicznych, stref ekonomicznych, firm, branżowych izb gospodarczych i instytutów naukowych. Podczas sesji warsztatowych przedstawione zostały historie sukcesu firm, uczestniczących w tej i poprzednich edycjach targów. Odbyła się także dyskusja o kierunkach dalszego wsparcia oraz promocji polskiego sektora ICT w rozwoju i ekspansji zagranicznej. Imprezie towarzyszyły mini-targi dla przedsiębiorców, którzy brali udział w CeBIT 2013.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

df7xza8

Podziel się opinią

Share
df7xza8
df7xza8