Trwa ładowanie...
d2o1xko

MAC: spotkanie ministra Boniego z wolontariuszami cyfrowych brygad (komunikat)

...

d2o1xko
d2o1xko

06.03. Warszawa - MAC informuje:

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, wraz z Magdaleną Gaj, prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Juliuszem Braunem, prezesem TVP S.A , spotkali się z wolontariuszami cyfrowych brygad z Wielkopolski, Pomorza i Podlasia.

Cyfrowe patrole zainicjowano w ubiegłym roku w Poznaniu, z inicjatywy dyrektora delegatury UKE Janusza Kujawskiego, który nawiązał współpracę z Zespołem Szkół Łączności. Powstał wówczas pierwszy cyfrowy patrol. Dwaj uczniowie, Dominik Andrzejewski i Marek Balcerzak z Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu realizowali zgłoszenia, które napływały do delegatury UKE i dyrekcji ZSŁ. Uczniów wiedzą techniczną wspierali pracownicy UKE oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły. Transport zapewnił urząd wojewódzki.

Drugi model współpracy w zakresie popularyzacji wiedzy na temat naziemnej telewizji cyfrowej realizowany jest na Pomorzu z inicjatywy dyrektora delegatury UKE Marka Stęchłego. Nawiązano współpracę z Zespołem Szkół Chłodniczych i Elektrycznych w Gdyni, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wejherowie oraz Zespołem Szkół Łączności w Gdańsku. Przygotowano specjalne szkolenie dla uczniów tych szkół, a oni przekazywali zdobytą wiedzę uczniom szkół gimnazjalnych, którzy z kolei informowali swoje środowiska.

d2o1xko

- To, co robicie jest ważne i potrzebne. Kontynuujcie to, dzieląc się swoim doświadczeniem z innymi wolontariuszami, którzy będą pomagać w przechodzeniu na cyfrowy sygnał telewizji w swoich regionach. Wasz zapał i profesjonalizm może przynieść wymierne efekty nawet po zakończeniu cyfryzacji telewizji. Zachęcam was, abyście dołączyli do grupy cyfrowych latarników, którzy pomagają osobom starszym w nabywaniu umiejętności cyfrowych - powiedział minister Boni.

Już 19 marca sygnał analogowej telewizji naziemnej z nadajników: Elbląg, Rzeszów, Szczecin, Warszawa oraz Wisła zostanie całkowicie wyłączony i zastąpiony sygnałem cyfrowym.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2o1xko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o1xko