Trwa ładowanie...
d37o6dz

MAC: spotkanie ws. odpisu na Kościoły i związki wyznaniowe (komunikat)

...

d37o6dz

30.10. Warszawa - MAC informuje:

W Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji odbyło się dziś (30 października 2013 r.) kolejne spotkanie Zespołu Roboczego ds. Finansów Rządowej Komisji Konkordatowej i Zespołu Roboczego Kościelnej Komisji Konkordatowej ds. Realizacji 22 art. Konkordatu.

"To dzisiejsze spotkanie przesądziło o tym, że nadal pracujemy nad tym projektem" - podkreślił minister Michał Boni po spotkaniu, dodając, iż padła propozycja "aby mechanizm przechodzenia z Funduszu Kościelnego na odpis mógł obowiązywać już od 1 stycznia 2015 r., co oznacza () gotowość do tego, aby rozliczać podatki za rok 2014 już z możliwością przeznaczania odpisu na wskazany przez obywatela Kościół lub związek wyznaniowy".

Minister zapowiedział także na listopad spotkanie z Kościołami i związkami wyznaniowymi, po którym przedstawiony zostanie projekt umowy ze wszystkimi Kościołami, które mają odrębną podstawę do relacji dany Kościół-państwo w osobnych umowach oraz porozumienie dla mniejszych Kościołów i związków wyznaniowych.

d37o6dz

"Najbliższe tygodnie to będzie intensywna praca, aby przygotować tekst umowy oraz projekt ustawy ws. odpisu podatkowego" - dodał minister Boni, podsumowując dzisiejsze spotkanie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

aja/

d37o6dz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37o6dz