Trwa ładowanie...
d11lt72
tusk

MAC ws. posiedzenia sztabu kryzysowego w Jankowie Przygodzkim (komunikat)

...

Share
d11lt72

15.11. Warszawa - MAC informuje:

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, wziął udział u boku Premiera Donalda Tuska w posiedzeniu Sztabu Kryzysowego, w Jankowie Przygodzkim. Podczas odprawy wojewoda wielkopolski, komendant główny Straży Pożarnej i szefowie służb kryzysowych przekazali aktualny raport dotyczący sytuacji na miejscu tragicznego wybuchu gazu.

Na miejscu zdarzenia służby zarządzania kryzysowego pokazały dokładną symulację akcji w miejscu gdzie nastąpił wybuch gazu. Premier Donald Tusk, minister Michał Boni i wojewoda wielkopolski udali się także do strefy "zero" gdzie spotkali się ze strażakami ratownikami.

Jednym z najważniejszych działań jest w obecnej chwili zagwarantowanie poszkodowanym w katastrofie mieszkań, które będą ich domem do czasu odbudowania zniszczonych budynków. Szeroką pomoc zgłosiły władze samorządowe - które bardzo sprawnie stanęły na wysokości zadania, przyjmując opiekę nad poszkodowanymi mieszkańcami - jako priorytet. W trybie natychmiastowym zostanie przeprowadzona analiza dotycząca jak najszybszej odbudowy zniszczonych budynków i gospodarstw.

d11lt72

Dziś do poszkodowanych trafią pierwsze pieniądze po 6 tys. z rezerwy celowej.

"Poszkodowanym zostanie udzielona wszelka niezbędna pomoc, tak aby mogli po tej tragedii jak najszybciej powrócić do normalnego życia" - powiedział minister Boni. Zdaniem ministra: "służby doskonale poradziły sobie z opanowaniem sytuacji kryzysowej, po raz kolejny pokazując, że w tak tragicznych i skomplikowanych logistycznie zdarzeniach potrafią profesjonalnie i w stu procentach sprawnie współdziałać, gwarantując obywatelom poczucie bezpieczeństwa i co najważniejsze niosąc natychmiastową pomoc".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d11lt72

Podziel się opinią

Share
d11lt72
d11lt72