Trwa ładowanie...
d21u5j8

MAC ws. publikacji "Rzeczpospolitej" (komunikat)

...

Share
d21u5j8

14.11. Warszawa - MAC informuje:

Opublikowane dziś (tj. 14 listopada br.) w "Rzeczpospolitej" artkuły Pani redaktor Izabeli Kacprzak i Pani redaktor Grażyny Zawadki pt. "Z zarzutami u ministra" oraz "Zarzuty nie przerwały kariery" zawierają krzywdzące dla wizerunku Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji informacje.

Podkreślam, że Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nie posiadało oficjalnej informacji o zarzutach postawionych przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie wymienionym w artykułach osobom. Takich informacji nie posiadał również bezpośrednio minister. Rekrutacja była prowadzona zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej oraz regulacjami wewnętrznymi, co oznacza, że kandydaci musieli dostarczyć m.in. oświadczenia o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych.

Równocześnie minister poprosił dyrektor generalną i Biuro Kontroli o przeprowadzenie kontroli procedur konkursów pracowniczych.

d21u5j8

Nie kwestionujemy prawa mediów do opisywania trudnych spraw publicznych ale za całkowicie nieuprawnione uważam zestawienie zdjęcia Michała Boniego, ministra administracji i cyfryzacji z tekstem mówiącym o pracownikach, którzy mają zarzuty prokuratorskie. Tym samym gazeta tworzy negatywny wizerunek ministra i ministerstwa. Nie było, nie jest i nigdy nie będzie intencją ministra Michała Boniego zatrudnianie osób, co do których toczą się sprawy prokuratorskie.

Ponieważ minister nie posiadał informacji o zarzutach postawionych przez Prokuraturę, po ujawnieniu całej sprawy podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę z Grzegorzem W. i Andrzejem M.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d21u5j8

Podziel się opinią

Share
d21u5j8
d21u5j8