Trwa ładowanie...
d13vujg

MAC ws. spotkania min. Boniego z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych (komunikat)

...

d13vujg

21.02. Warszawa - MAC informuje:

Dziś, tj. 21 lutego 2013 roku, Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji spotkał się z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych.

Szef MAC przedstawił uczestnikom spotkania propozycję, która została wcześniej zaprezentowana na zespołach konkordatowych kościelnym i rządowym.

Nowe rozwiązanie stwarzałoby możliwość przekazywania na rzecz wybranego kościoła lub innego związku wyznaniowego kwoty w wysokości 0,5 proc. podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego albo z korekty składanego zeznania. Wprowadzenie odpisu planuje się od 1 stycznia 2014 roku.

d13vujg

Zakłada się również, że w latach 2014-2016 Państwo wyrówna kościołom i innym związkom wyznaniowym różnicę pomiędzy kwotą uzyskaną z odpisu, a wysokością dotacji z budżetu państwa przewidzianą na Fundusz Kościelny w roku 2013, waloryzowaną o wskaźnik inflacji w kolejnych latach, jeśli nie uwzględniłyby one zakładanych dotychczasowych wysokości przekazywanych środków. Rozwiązania te mają być oparte na regulacjach dotyczących instytucji odpisu jednego procenta podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Minister Michał Boni zapowiedział prowadzenie dalszych rozmów, w tym spotkania bilateralne z przedstawicielami poszczególnych kościołów i związków wyznaniowych. Podziękował również za wszystkie dotychczasowe uwagi, które będą stanowić podstawę dalszych prac.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ sewa/

d13vujg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13vujg