Trwa ładowanie...
d3mutz8

MAC ws. sytuacji hydrologicznej w woj. dolnośląskim (komunikat)

...

Share
d3mutz8

30.07. Warszawa - MAC informuje:

W dniu wczorajszym (29 lipca 2013 r.), w godzinach wieczornych, nad powiatem lubańskim przeszła burza z nawalnym deszczem.

Intensywny opad spowodował gwałtowny wzrost wody w rzekach i ciekach, szczególnie na terenach górskich i podgórskich, doprowadzając do zalania centrum miasta Leśna oraz podtopień w miejscowości Miłoszów. Rzeka Olszówka spowodowała zalanie centrum miasta Olszyna. Mniejsze szkody występują lokalnie na terenie powiatu lubańskiego. Uszkodzenia dotyczą infrastruktury drogowej, instalacji energetycznych i gazowych.

W powiecie zgorzeleckim rzeka Miedzianka przekroczyła poziom alarmowy powodując liczne podtopienia w gminie Bogatynia.

d3mutz8

W województwie dolnośląskim obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2.stopnia IMGW dotyczące możliwości wystąpienia szybkich i na ogół krótkotrwałych wzrostu stanów wody w rejonach intensywnych opadów i burz, przede wszystkich na małych ciekach górskich i podgórskich. Trwa akcja usuwania szkód i szacowania strat.

Wojewódzkie służby zarządzania kryzysowego wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji stale monitorują sytuację hydrologiczną w kraju.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3mutz8

Podziel się opinią

Share
d3mutz8
d3mutz8