Trwa ładowanie...
d3z7jmz

MAC ws. udziału ministra Boniego w konferencji w Belgradzie (komunikat)

...

Share
d3z7jmz

07.11. Warszawa - MAC informuje:

W dniach 7-8 listopada br. Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, bierze udział w odbywającej się w Belgradzie konferencji "Freedom of Expression and Democracy in the Digital Age, Opportunities, Rights, Responsibilities" (Wolność Wypowiedzi i Demokracja w Dobie Ery Cyfrowej - Wyzwania, Prawa, Odpowiedzialność) organizowanej przez Radę Europy. Minister został też wybrany wiceprzewodniczącym konferencji.

Konferencja w Belgradzie wpisuje się w cykl spotkań na wysokim szczeblu organizowanych przez Radę Europy, których główną osią tematyczną są zagadnienia wolności wypowiedzi w kontekście tzw. nowych mediów. Poprzednie spotkanie tego cyklu odbyło się w Warszawie i było zorganizowane we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.

Konferencja "Hate factor in political speech - Where do responsibilities lie?" (Mowa Nienawiści w Debacie Publicznej - gdzie leży odpowiedzialność) skupiała się na obecności mowy nienawiści w debacie publicznej, z uwzględnieniem internetu.

d3z7jmz

Uczestnikami konferencji w Belgradzie są przede wszystkim ministrowie odpowiedzialni za media i społeczeństwo informacyjne. Uroczystość otworzyli premier Republiki Serbii, pan Ivica Dacić, oraz sekretarz generalny Rady Europy, pan Thorbjoern Jagland.

Podczas wydarzenia omówione zostaną dwa główne obszary - prawa podstawowe w kontekście dostępu do internetu oraz bezpieczeństwo dziennikarzy. W dniu dzisiejszym (7 listopada) minister Michał Boni zabierze głos podczas panelu "How do we adress the current threats to journalism?" (Jak radzić sobie z obecnymi zagrożeniami wobec dziennikarstwa).

Jutro (8 listopada), podczas panelu dotyczącego mowy nienawiści w internecie, minister przedstawi konkluzje po warszawskiej konferencji.

Dodatkowe informacje: http://www.coe.int/t/dghl/standardsetting/media/Belgrade2013/; http://www.mac.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3z7jmz

Podziel się opinią

Share
d3z7jmz
d3z7jmz