Trwa ładowanie...

Magiczna przesyłka z Chin. Celnicy zatrzymali podrabiane różdżki z Hogwartu

Celnicy na gdańskim lotnisku zatrzymali nietypową przesyłkę. Do firmy z Bydgoszczy miało trafić 100 szt. „czarodziejskich" różdżek sygnowanych znakami najpopularniejszych filmowych magów ostatnich lat, m.in. Harry'ego Pottera. Celnicy nie mieli litości i nie przepuścili nawet bardzo potężnej różdżki profesora Dubledore'a.

Magiczna przesyłka z Chin. Celnicy zatrzymali podrabiane różdżki z HogwartuŹródło: Materiały prasowe, fot: Materiały prasowe
d4d1kng
d4d1kng

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego Portu Lotniczego Gdańsk-Rębiechowo byli zaskoczeni zawartością jednej z przesyłek. Znajdowało się tam 100 różdżek, podpisanych nazwiskami znanymi wszystkim fanom sagi o Harrym Potterze.

Harry Potter skończył 20 lat. Zobacz wideo:

Różdżki wyglądały jak żywcem wyjęte z filmów o młodym czarodzieju. Znajdowały się w pudełkach z nazwiskami takimi jak: Hermione Granger czy Harry Potter. Do bydgoskiej fimry miała nawet trafić różdżka samego profesora Dumbledore'a.

d4d1kng

Jak doszło do ujawnienia czarodziejskich rekwizytów? Jak podajePomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni przesyłkę nadano w systemie odpraw scentralizowanych, dzięki czemu pracujący przy ich obsłudze unkcjonariusze szybko otrzymali informację o nietypowym transporcie.

W wyniku powyższych działań na terenie Portu Lotniczego w Gdańsku na paczkę kurierską z Azji czekała już kontrola celna. W związku z podejrzeniem naruszenia praw własności intelektualnej zatrzymano towar warty ponad 2300 zł i natychmiast poinformowano o tym fakcie właściciela chronionego znaku towarowego.

d4d1kng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d1kng