Trwa ładowanie...

Majówka 2019. "Terminowe przelewy warto zaplanować z wyprzedzeniem"

Majówka dla większości Polaków to czas urlopów. W tym okresie musimy wziąć pod uwagę, że nie funkcjonują również bankowe sesje rozliczeniowe. Wszystkie płatności należy zaplanować więc z wyprzedzeniem.

Majówka 2019. "Terminowe przelewy warto zaplanować z wyprzedzeniem"Źródło: East News
dz5eron

Majówka 2019. Przerwa w realizacji przelewów bankowych

Za realizacje większości transakcji bankowych zleconych przez klientów odpowiada system Elixir obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR).

Rozliczenia i rozrachunki zleceń (przelewów i poleceń zapłaty) odbywają się podczas trzech sesji rozliczeniowych, które wykonywane są w dni robocze o godzinie 9:30, 13:30 i 16.00.

Przerwy w działaniu systemu przypadają jednak w weekendy i dni wolne od pracy. - Mając na uwadze zbliżająca się majówkę, terminowe przelewy warto zaplanować z wyprzedzeniem - podpowiada KIR.

Zobacz: Banki sprawdzają aktywność klientów w sieci. "To za daleka ingerencja"

Majówka 2019. System przelewów natychmiastowych

1 i 3 maja w Polsce są dniami ustawowo wolnymi od pracy, oznacza to, że system rozliczeniowy Elixir nie będzie w te dni funkcjonować.

dz5eron

- 2 maja standardowo odbędą się trzy sesje rozliczeniowe – wyjaśnia Tomasz Jończyk, dyrektor linii biznesowej rozliczenia sesyjne w KIR. – Jeśli nasz przelew zostanie zlecony 2 maja po godzinie 16:00, to środki trafią na konto odbiorcy dopiero po zakończeniu pierwszej sesji rozliczeniowej, 6 maja - dodaje.

Do dyspozycji klientów pozostaje działający w trybie ciągłym, także w weekendy i święta - system przelewów natychmiastowych Express Elixir. Umożliwia on przesyłanie pieniędzy pomiędzy kontami prowadzonymi w różnych bankach nawet w kilka sekund.

dz5eron
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz5eron