Trwa ładowanie...
bik
10-09-2018 09:46
Artykuł sponsorowany

Mam wpis w BIK — jak sobie z tym poradzić?

Masz wpis w BIK, a potrzebujesz wziąć kredyt? Musisz wiedzieć, że wszystkie banki przed udzieleniem zobowiązania pobierają raport z Biura Informacji Kredytowej. Oznacza to, że jeśli Twoja historia w BIK jest negatywna, czyli nie spłacasz pożyczek w terminie, bank prawdopodobnie nie udzieli Ci pomocy finansowej. Nie musisz jednak obawiać się większych kłopotów finansowych. Istnieje sporo możliwości, aby wpis w BIK nie ograniczał Cię przed wzięciem pożyczki. Sprawdź, co możesz zrobić.

Share
Mam wpis w BIK — jak sobie z tym poradzić?Źródło: materiały partnera
d4f5h6b

Czyszczenie BIK

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o podstawowej opcji, na którą powinien zwrócić uwagę każdy zadłużony. Czyszczenie BIK jest możliwe do dokonania w stosunkowo szybkim czasie, jednak aby to zrobić, musisz spełnić konkretne warunki. Przede wszystkim nie możesz wyczyścić swojej historii kredytowej dopóki nie spłacisz zaległości. W związku z tym, aby usunąć wpis w BIK, musisz w pierwszej kolejności uiścić wszelkie niespłacone raty, a następnie zwrócić się z prośbą o usunięcie historii kredytowej.

Pożyczki bez BIK

Jeśli masz złą historię kredytową w BIK, a wiesz, że nie dasz rady spłacić zaległych zobowiązań lub chcesz zaciągnąć kolejne właśnie na ten cel, możesz skorzystać z innej opcji. Doskonałym rozwiązaniem, z którego korzysta wielu klientów, są pożyczki bez BIK udzielane osobom zadłużonym. Taka pomoc finansowa jest oferowana przez parabanki na ustalonych zasadach. Nawet jeśli Twoja historia kredytowa jest negatywna, Twoje dane widnieją w KRD, a na koncie masz komornika w ramach egzekucji, możesz wnioskować o chwilówkę bez BIK. Pamiętaj, że takie zobowiązanie jest udzielane zazwyczaj na krótszy okres czasu niż kredyt, może wiązać się również z większymi kosztami. Jednak w sytuacji, gdy koniecznie potrzebujesz gotówki, może okazać się zbawiennym rozwiązaniem. Kredyt dla zadłużonych jest udzielany niemalże każdej pełnoletniej osobie w ekspresowym tempie. Na rynku bez problemu znajdziesz też firmy pożyczkowe, które pracują w weekendy przez 24 godziny. Dzięki temu nawet jeśli chcesz wnioskować o pożyczkę w święto lub w dzień ustawowo wolny, a pilnie potrzebujesz pieniędzy, parabanki Ci to umożliwią. Środki z takich chwilówek najczęściej jeszcze tego samego dnia lub kolejnego dnia roboczego trafiają na Twoje konto bankowe.

Kiedy mogę usunąć wpis w BIK?

— Kiedy spłacisz zobowiązania i poprosisz wierzyciela o zgłoszenie usunięcia negatywnego wpisu.

d4f5h6b

— Gdy dane wprowadzone do historii kredytowej w BIK są błędne i zostały wprowadzone omyłkowo.

— Gdy upłynął 5-letni termin przetwarzania danych klienta bez jego zgody po wygaśnięciu zobowiązania. Jeśli kredyt nie był spłacany w terminie, informacje o nim mogą być przetwarzane bez udzielenia zgody kredytobiorcy przez 5 lat.

Czy warto sprawdzać BIK?

Często zdarza się, że sami dokładnie nie wiemy, jak wygląda nasza historia kredytowa, zwłaszcza, gdy czasem uiszczamy ratę przed terminem, a czasem spóźnimy się nieco z jej spłatą. W takiej sytuacji przed złożeniem wniosku o kolejną pożyczkę, warto pobrać darmowy raport z BIK. Znajdziesz w nim wszelkie informacje o wpłacanych ratach, zaległościach i ich terminach, a także ogólną ocenę historii kredytowej (tzw. scoring BIK), którą otrzymują instytucje finansowe. Dzięki temu zyskasz pewność, że zobowiązanie, o które wnioskujesz, zostanie Ci udzielone lub dowiesz się, że musisz poszukać alternatywy.

d4f5h6b
d4f5h6b