Trwa ładowanie...
certyfikaty

Mamy pierwszych doradców z certyfikatami €FPA

Doradcy finansowi Xelion jako pierwsi w Polsce uzyskali certyfikaty przyznawane przez €uropean Financial Planning Association. Oznacza to, że dołączyli do grona piętnastu tysięcy europejskich doradców z certyfikatem poświadczającym kompleksowa wiedzę z zakresu finansów.

Share
Mamy pierwszych doradców z certyfikatami €FPAŹródło: WP.PL, fot: Kamil Jakubczak
diuxbfi

Ceremonia wręczenia certyfikatów odbyła się w poniedziałek, 30 czerwca, w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Spośród 24 doradców biorących udział w egzaminie, 19 uzyskało certyfikaty. Wręczył je gość specjalny – prezes The €uropean Financial Planning Association Michael Fawcett.

Akredytowany egzamin dla doradców finansowych przeprowadził 6 czerwca Warszawski Instytut Bankowości. Jak podkreślał Michael Fawcett, osoby zdające egzamin certyfikujący się €FA (European Financial Advisor) muszą wykazać się wiedzą z zakresu rynków usług finansowych oraz umiejętnością przygotowania rozwiązania finansowego dla klienta indywidualnego, które zapewni odpowiednie fundusze oraz zabezpieczenie majątki przed ryzykiem.

Był to pierwszy egzamin tego typu w Polsce, a poprzedziły go szkolenia dla doradców Xelion prowadzone przez Warszawski Instytut Bankowości.
_ Jesteśmy przekonani, że doradztwo finansowe jest czynnikiem dla rozwoju społecznego w Polsce. Wychodzimy z założenia, że doradztwo finansowe nie powinno być zarezerwowane wyłącznie dla najbogatszych _– powiedział podczas ceremonii Adam Niewiński, prezes Xelion.

diuxbfi

Uzyskanie tego certyfikatu to formalne poświadczenie umiejętności i wiedzy wymaganych do wykonywania zawodu doradcy finansowego na europejskim poziomie.
_ Posiadając ten certyfikat stajecie się częścią największej instytucji poświadczającej umiejętności doradztwa finansowego, a waszym zadaniem jest wyprzedzać swoich klientów w oczekiwaniach _– powiedział do zgromadzonych Michael Fawcett.

The €uropean Financial Planning Association istnieje od 2000 roku i jest stowarzyszeniem zawodowym, które opracowało wymogi kompetencyjne dla doradców finansowych.

Kamil Jakubczak - Wirtualna Polska

Zobacz galerię:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
diuxbfi

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diuxbfi
diuxbfi