Trwa ładowanie...

Mandaty po 1000 euro. Słowacja podwyższa kary dla kierowców

Uwaga kierowcy wybierający się na Słowację. Od nowego roku rosną mandaty za zbyt szybką jazdę. Pojawią się również nowe obostrzenia dla kierowców ciężarówek.

Share
Mandaty po 1000 euro. Słowacja podwyższa kary dla kierowców
Źródło: Fotolia
d3sp96l

Nowe przepisy, które wchodzą w życie już w czwartek zakładają, że jeśli kierowca przekroczy dozwoloną prędkość o 50 kilometrów w terenie zabudowanym i o 60 w terenie niezabudowanym, musi się liczyć z mandatem o wysokości nawet 1000 euro.

Przy czym taryfikator zakłada, że minimalna kwota, na jaką może zostać wystawiony bloczek to 500 euro. Jednocześnie nadal obowiązuje przepis, że policja może zatrzymać prawo jazdy na okres od pół roku do nawet trzech lat.

Drogówka szczególnie dokładnie będzie kontrolować prędkość samochodów ciężarowych w okolicach punktów mobilnego pomiaru wagi. Dlatego kierowcy tirów, którzy przekroczą tam prędkość nawet zaledwie o kilkanaście kilometrów, muszą liczyć się z najwyższą możliwą stawką mandatu.

Słowacy uważają bowiem, że nadmierna prędkość sprawia, iż pomiar jest niedokładny, a źle zważone i przeładowane ciężarówki niszczą infrastrukturę drogową.

d3sp96l

Podziel się opinią

Share
d3sp96l
d3sp96l