Trwa ładowanie...

Marsz Powstania Warszawskiego 2020. Gdzie będzie przebiegała trasa?

1 sierpnia minie 76 lat od Powstania Warszawskiego. Miasto oraz organizacje planują rozmaite wydarzenia po to, by upamiętnić powstańczy zryw. Wśród z nich znajduje się Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez Roty Niepodległości.

Marsz Powstania Warszawskiego 2020. Gdzie będzie przebiegała trasa?Źródło: Getty Images
d1m9orx
d1m9orx

Marsz Powstania Warszawskiego 2020. Gdzie będzie przebiegała trasa?

W sobotę o godz. 17.00 przemarsz wyruszy z ronda Romana Dmowskiego w Aleje Jerozolimskie, następnie skręci w Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, aby dotrzeć do Placu Krasińskich.

Jak tłumaczył wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski cytowany przez PAP, organizatorzy marszu odwołują się do polityki historycznej.

d1m9orx

Marsz Powstania Warszawskiego 2020. Gdzie będzie przebiegała trasa?

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zostanie także zorganizowany (już po raz 13.)"Przejazd Świeczkowy" , w czasie którego rowerzyści zabierają ze sobą co roku świeczki i zapałki, by zostawić płomień pamięci w miejscach związanych z Powstaniem, np. na mogiłach powstańczych.

Uczestnicy przejazdu wyposażeni są w powstańcze opaski i flagi Polski.

Zapraszamy do wpisywania się do Księgi Pamięci dla Pana Stanisława i Powstańców. Pokażmy im, jak wielu z nas o nich pamięta. W tym roku z uwagi na zagrożenie koronawirusem nie możemy zebrać się pod pomnikiem Batalionu AK Zaremba-Piorun, ale nasza kamera będzie towarzyszyć Powstańcom i 1 sierpnia przekażemy im Wasze wpisy.

d1m9orx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m9orx