Trwa ładowanie...
d3wvjf6

Marvipol zdecydował się na leasing zwrotny biurowca Prosta Tower (opis)

24.04. Warszawa (PAP) - Marvipol chce wyleasingować nieruchomość przy ul. Prostej w Warszawie od BPS Leasing. Uzyskane w ten sposób kilkadziesiąt milionów złotych wolnych środków...

Share
d3wvjf6

24.04. Warszawa (PAP) - Marvipol chce wyleasingować nieruchomość przy ul. Prostej w Warszawie od BPS Leasing. Uzyskane w ten sposób kilkadziesiąt milionów złotych wolnych środków pieniężnych wykorzysta m.in. na sfinansowanie nowych projektów mieszkaniowych - podał Marvipol w komunikatach.

"Pozyskane środki przeznaczymy m.in. na optymalizację finansowania I etapu inwestycji przy ul. Kłobuckiej na Ursynowie, w ramach którego powstanie docelowo tysiąc mieszkań z podwyższonego jakościowo segmentu ekonomicznego. Jesteśmy przekonani, że zainwestowanie uzyskanych ze sprzedaży Prosta Tower środków w inwestycje mieszkaniowe pozwoli na osiągnięcie wysokiego zwrotu na zainwestowanym kapitale" - poinformował, cytowany w komunikacie, Mariusz Książek, prezes Marvipolu.

Promesa zawarta między stronami obejmuje podpisanie: umowy zakupu nieruchomości przez BPS Leasing od Marvipol Development za cenę netto 100,79 mln zł, umowy leasingu nieruchomości przez okres 120 miesięcy na rzecz Marvipol Development oraz przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości przez BPS Leasing na rzecz Marvipol Development po zakończeniu leasingu, za cenę netto 51,443 mln zł.

d3wvjf6

Termin ważności promesy ustalono na 10 maja 2013 r.

Nieruchomość przy ul. Prostej w Warszawie to budynek biurowo-usługowy o powierzchni użytkowej 10.657 m kw. wraz z prawem użytkowania wieczystego gruntu o powierzchni 921 m kw.

W wywiadzie udzielonym pod koniec marca PAP, wiceprezes dewelopera Sławomir Horbaczewski informował, że spółka analizuje różne scenariusze dotyczące biurowca Prosta Tower. Dodał, że w grę wchodzi sprzedaż, leasing finansowy lub operacyjny tej nieruchomości. (PAP)

jow/ osz/

d3wvjf6

Podziel się opinią

Share
d3wvjf6
d3wvjf6