Trwa ładowanie...
d27a45l
08-11-2016 11:41

Master Pharm pozostaje otwarty na potencjalne przejęcie

Warszawa, 08.11.2016 (ISBnews) - Master Pharm przygląda się podmiotom z branży i chce zwiększać potencjał produkcyjny grupy poprzez realizację akwizycji, poinformował prezes Jacek Franasik .

d27a45l
d27a45l

"Jeżeli chodzi o akwizycje, stale przyglądamy się innym podmiotom i pozostajemy otwarci na potencjalne przejęcie, które korzystnie wpłynęłoby na potencjał produkcyjny grupy" - powiedział Franasik, cytowany w komunikacie.

W październiku Master Pharm poinformował, że odstąpił od zamiaru przeprowadzenia transakcji nabycia do 50% udziałów w spółce działającej w obszarze farmacji i kosmetologii po przeprowadzeniu jej due diligence.

Spółka zakończyła prace budowlane w zakładzie w Łodzi, gdzie obecnie montowane są maszyny, modernizuje także zakład Grokam w Mielcu.

"Doskonałe rezultaty sprzedaży suplementów naszej marki Avetpharma zawdzięczamy w dużej mierze promocji wspartej środkami z emisji. Przedstawione przez nas cele emisyjne są obecnie realizowane" - podkreślił.

d27a45l

Grupa Master Pharm zanotowała w I-III kw. br. 32,5 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 4,7 mln zł zysku netto, co oznacza odpowiednio: wzrost o 4,5% i spadek o 14% w skali roku.

"W stosunku do trzech kwartałów roku ubiegłego, wartość sprzedaży w spółce Avet Pharma wzrosła o blisko 20%, co miało kluczowy wpływ na wzrost przychodów grupy. Niższy wynik jest pochodną kosztów związanych m. in. ze wzrostem wynagrodzeń, większym obciążeniem produkcji oraz modernizacją zakładów, która jest już na ukończeniu. Są to zaplanowane inwestycje, które zaowocują w przyszłości" - podkreślił Franasik.

Na wyniki I-III kw. 2015 r. wpływ miało jednorazowe zdarzenie - sprzedaż licencji. W I półroczu 2015 roku spółka uzyskała dodatkowe przychody w wysokości 0,89 mln zł ze sprzedaży licencji na produkt, które nie były obciążone kosztami i w efekcie wygenerowała jednorazowy dodatkowy zysk netto w wysokości 0,72 mln zł, który nie wystąpił w okresie I-III kw. 2016 r.

Spółka nie opublikowała wyników za sam III kw. 2016 r., tłumacząc to faktem, iż grupa kapitałowa Master Pharm powstała 25 marca 2015 roku, konsolidację sprawozdań finansowych rozpoczęto począwszy od 1 kwietnia 2015 i dane nie są porównywalne wprost.

d27a45l

"Ponadto, w ocenie zarządu, ze względu na specyfikę grupy kapitałowej Master Pharm oraz branży, w której operuje, w celu właściwej oceny działalności grupy kapitałowej Master Pharm wyniki należy analizować w ujęciu pełnego roku obrachunkowego. Jednocześnie należy dodać, że 3. i 4. kwartał roku obrachunkowego wykazuje, obserwowaną historycznie, większą dynamikę działalności oraz wyników niż kwartał 1. i 2." - czytamy dalej.
Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i innych środków żywnościowych posiadających właściwości wspomagające zdrowie, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz preparatów spożywczych. Spółka zadebiutowała na GPW w kwietniu 2016 r.

(ISBnews)

d27a45l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27a45l