Trwa ładowanie...

Masz bilet na pociąg do Kijowa? Możesz go oddać

Ze względu na zaostrzenie konfliktu na Ukrainie, pasażerowie PLL LOT mający wykupione bilety na rejsy z Warszawy do Kijowa i Lwowa do końca lutego, mogą zmienić datę wylotu lub kierunek. Osoby, które mają już bilety na pociągi PKP Intercity, mogą je zwrócić.

Masz bilet na pociąg do Kijowa? Możesz go oddaćŹródło: WP.PL, fot: Jan Bolanowski
d3o4ixu

Jak powiedziała w środę PAP rzeczniczka PLL LOT Barbara Pijanowska-Kuras, na razie wszystkie rejsy LOT-u do Kijowa i Lwowa odbywają się zgodnie z rozkładem. Dodała, że przewoźnik na bieżąco śledzi sytuację na Ukrainie i w zależności od jej rozwoju będzie podejmować dalsze decyzje.

- W związku z sytuacją na Ukrainie, PLL LOT dają swoim pasażerom możliwość nieodpłatnej zmiany rezerwacji na rejsy do Kijowa i Lwowa, które mają się odbyć do końca lutego 2014. Każdy, kto kupił bilet na lot do tych dwóch miast, mający się odbyć w tym terminie, będzie mógł zmienić rezerwację i wybrać inny dowolny termin na przestrzeni roku - powiedziała w środę Pijanowska-Kuras. Podróżni będą też mogli zmienić kierunek lotu, dopłacając ewentualną różnicę w cenie biletu.

Zmiany rezerwacji pasażerowie mogą dokonać dzwoniąc do call center LOT-u na numery: 801 703 703 (w Polsce) lub +48 22 577 99 52 (za granicą).

d3o4ixu

PLL LOT na trasie Warszaw-Kijów-Warszawa lata dwa razy dziennie w poniedziałki, środy i piątki, a w pozostałe dni tygodnia - raz dziennie. Loty ze stolicy Polski do Lwowa odbywają się raz dziennie.

Na Ukrainę jeżdżą też dwa pociągi PKP Intercity: relacji Warszawa-Kijów i Kraków-Lwów. Jak poinformowała PAP Beata Czemerajda z biura prasowego przewoźnika, oba pociągi kursują normalnie i na razie żaden nie został odwołany. - Jesteśmy w stałym kontakcie ze stroną ukraińską i jeśli będzie taka konieczność, to będziemy reagować - powiedziała Czemerajda.

- Jeśli pasażer będzie chciał oddać bilet na pociąg na Ukrainę, to może go zwrócić bez żadnych potrąceń - dodała.

Polski resort spraw zagranicznych ze względu na znaczne zaostrzenie konfliktu wewnętrznego na Ukrainie zaleca polskim obywatelom przebywającym lub planującym pobyt w tym kraju zachowanie szczególnej ostrożności. MSZ sugeruje powstrzymanie się od podróży, zwłaszcza do Kijowa i Lwowa, Iwano-Frankowska oraz innych miast obwodowych, jeśli nie jest ona niezbędna.

W środę po południu p.o. ministra zdrowia Ukrainy Raisa Bohatyriowa poinformowała, że do 26 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych w starciach w Kijowie, do których doszło we wtorek i w nocy (na środę) między antyrządowymi demonstrantami a siłami MSW. 16 zabitych to manifestanci.

d3o4ixu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o4ixu