Trwa ładowanie...

mBank chce zamknąć stary system transakcyjny do końca 2014 r.

Już za miesiąc pierwsza grupa klientów mBanku na zawsze pożegna się ze starym systemem transakcyjnym. Bank przystępuje do stopniowego wyłączania starego systemu. Według harmonogramu cały proces ma się zakończyć w 2014 r.

Share
mBank chce zamknąć stary system transakcyjny do końca 2014 r.Źródło: mat. inw.
d2f2ige

mBank planuje, że nowy serwis transakcyjny zastąpi stary do końca 2014 roku - poinformował mBank w poniedziałkowym komunikacie. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, obecnie ponad 50 proc. logowań klientów mBanku odbywa się już na nowej platformie. Między innymi dlatego bank uznał, że nadeszła już pora, by rozpocząć wygaszanie starego systemu.

"W styczniu nowy system stanie się podstawowy dla pierwszych 4 tys. klientów. Proces wyłączania "starego mBanku" będzie przeprowadzany etapami w trakcie 2014 r." - napisano w komunikacie. Przypomnijmy, że jeszcze w czerwcu bankowcy zapewniali, że nie będą nikogo zmuszać do przejścia do nowego systemu.

Zobacz więcej na ten temat: Nowy mBank. Nowe logo »Nowy mBank. Nowe logo »

d2f2ige

Jak zapewnia Krzysztof Olszewski, rzecznik prasowy mBanku, wygaszanie starego systemu będzie odbywać się z troską o klientów i ich gotowość do zmian.

"Procesowi towarzyszyć będzie regularna kampania informacyjna. O wyłączeniu dotychczasowego systemu mBank będzie informować wszystkich klientów z wyprzedzeniem za pośrednictwem komunikatów w serwisie transakcyjnym i wiadomości e-mail. Każdy użytkownik otrzyma też SMS-a" - czytamy w komunikacie.

Nowy serwis transakcyjny został uruchomiony w czerwcu. Zobacz jak przedstawiciele banku prezentowali nowe rozwiązania.

Pod koniec października bank informował, że z nowego serwisu korzysta 2 mln osób. Pod koniec września bank miał 4,33 mln klientów detalicznych, z tego 3,66 mln w Polsce.

d2f2ige
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f2ige
d2f2ige