Trwa ładowanie...
alessandro profumo

Media: 40 mln euro odprawy dla ustępującego szefa banku Unicredit

40 milionów euro - tyle według mediów ma wynieść odprawa dla szefa banku Unicredit Alessandro Profumo, który podał się we wtorek do dymisji w związku z burzą wokół wzrostu udziałów strony libijskiej w tym banku.

Share
Media: 40 mln euro odprawy dla ustępującego szefa banku Unicredit
Źródło: AFP
dgnz3f5

Podkreśla się, że jeśli doniesienia o wysokości tej sumy dla Profumo , po 13 latach kierowania przez niego bankiem, potwierdzą się, będzie to rekordowa odprawa we Włoszech.

Profumo ustąpił ze stanowiska, ponieważ zaufanie do niego utracił prezes Unicredit Austriak Dieter Rampl i główni akcjonariusze oburzeni przejęciem przez rządowy libijski fundusz, o nazwie Libyan Investment Authority, kontroli nad następnymi 2 proc. udziałów banku. Tym samym udziały tej kontrolowanej przez władze w Trypolisie instytucji wzrosły w Unicredit do 7,5 proc.

Akcjonariusze argumentują, że jest to sprzeczne ze statutem banku.

W ostatnich latach 53-letni Alessandro Profumo zasłynął w świecie finansjery jako architekt wielkiej ekspansji banku, zarówno we Włoszech, jak i poza ich granicami.

Mający swoją siedzibę we Włoszech bank Unicredit działa w 22 krajach całej Europy i ma ok. 40 mln klientów. Jest również obecny w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym w Polsce, gdzie należy do niego Bank Pekao S.A.

dgnz3f5

Podziel się opinią

Share
dgnz3f5
dgnz3f5