Trwa ładowanie...
medycyna estetyczna
29-07-2015 13:20

Medycyna estetyczna. Coraz więcej mężczyzn korzysta z zabiegów upiększających

Choć kobiety wciąż stanowią większość, to już co piątym klientem gabinetów kosmetycznych jest mężczyzna. Panowie wydają tam od 1 do 2,5 tys. zł.

Medycyna estetyczna. Coraz więcej mężczyzn korzysta z zabiegów upiększającychFot: domena publiczna
d3gjg7w
d3gjg7w

Coraz więcej mężczyzn korzysta z gabinetów medycyny estetycznej - wynika z badania TNS Polska na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Choć kobiety wciąż stanowią większość, to już co piątym klientem gabinetów kosmetycznych jest mężczyzna. Panowie wydają tam od 1 do 2,5 tys. zł.

Jak wynika z badania w ciągu najbliższych 12 miesięcy zabiegowi medycyny estetycznej planuje się poddać ponad 500 tys. Polaków. Zdaniem ekspertów liczba ta może być nawet wyższa, bo nie lubimy otwarcie mówić o poprawianiu urody.

Zainteresowanie kuracjami upiększającymi jest trendy na całym świecie. Ze statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ISAPS) wynika, że w 2013 roku wykonano 5 milionów zabiegów z wykorzystaniem botoksu.

Kolejnymi najczęściej wykonywanymi zabiegami były: laserowe usuwanie owłosienia, wypełnienia oraz nieinwazyjne odmładzanie twarzy.

d3gjg7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gjg7w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj