Trwa ładowanie...
d17wnqp

MEN: Akademia Erasmus+ - konferencja z udziałem wiceminister Dudek (komunikat)

...

d17wnqp
d17wnqp

25.02. Warszawa - MEN informuje:

Około 1500 osób uczestniczy dziś w Akademii Erasmus+ - wydarzeniu, które ma przybliżyć przyszłym beneficjentom programu Erasmus+, w jaki sposób skutecznie aplikować o unijne fundusze na realizację szkoleń, wymian młodzieżowych, programów stażowych, stypendiów, wolontariatu i projektów sportowych. Łączny budżet programu w 2014 r. wynosi 1,8 mld EUR, z czego aż 102 mln EUR trafi do Polski.

W spotkaniu, które odbywa się na Stadionie Narodowym w Warszawie, bierze udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Ewa Dudek.

- Sukces dotychczasowych programów edukacyjnych, jak i przyszłego programu Erasmus+ będzie mógł być mierzony, kiedy ich beneficjenci znajdą swoje wymarzone miejsce na rynku pracy i bez trudu będą budować pozytywne relacje międzyludzkie - powiedziała wiceminister edukacji narodowej w trakcie konferencji prasowej, zorganizowanej przy okazji Akademii Erasmus+.

d17wnqp

Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. i zastąpił dotychczasowe programy, m.in. "Uczenie się przez całe życie" oraz program "Młodzież w działaniu". Dzięki niemu, po raz pierwszy w historii programów edukacyjnych Unii Europejskiej, wspierane są inicjatywy związane ze sportem. Jego realizację zaplanowano na siedem lat, czyli do 2020 roku.

Siedmioletni budżet Erasmusa+ wynosi 14,7 mld EUR, co stanowi 40 proc. wzrost w stosunku do poprzedniej edycji programów unijnych w dziedzinie edukacji. Z programu będzie mogło skorzystać ponad 4 miliony osób - studentów, młodzieży, uczniów i dorosłych - zdobywając doświadczenie zawodowe, studiując, szkoląc się lub odbywając wolontariat za granicą.

W praktyce program Erasmus+ umożliwia zagraniczną mobilność - wyjazdy w celach edukacyjnych (np. podjęcia studiów lub pracy, odbycia szkoleń lub zaangażowania się w wolontariat) uczniów, studentów, kadry edukacyjnej i pracowników młodzieżowych oraz wspiera budowę partnerstw pomiędzy uniwersytetami, szkołami wyższymi i średnimi, przedsiębiorstwami i organizacjami non-profit na rzecz wzmacniania innowacyjności i budowania wiedzy.

Pierwszy termin składania wniosków w ramach Akcji 1 "Mobilność Edukacyjna" upływa 17 marca 2014 r.

d17wnqp

W programie podkreśla się szczególnie znaczenie współpracy międzysektorowej (różne sektory edukacji, instytucje na różnym szczeblu i o różnym profilu) oraz wzmacnianie synergii pomiędzy sektorami edukacji a rynkiem pracy.

Działania w obrębie sportu mają przede wszystkim wspierać inicjatywy dotyczące sportu na poziomie najbliższym obywatelowi i promować jego społeczny i edukacyjny charakter oraz wspierać zwalczanie przemocy, dyskryminacji, korupcji oraz dopingu. Na dofinansowanie będą mogły liczyć również międzynarodowe imprezy sportowe typu non-profit.

Akademia Erasmus+ to pierwsze tego typu wydarzenie informujące o nowym programie i jego założeniach. Zostało ono podzielone na 12 sesji warsztatowych. Uczestnicy tych spotkań uzyskują informacje na temat oferty Erasmus+ w ramach wszystkich sektorów, składania wniosków oraz zmian, które zaszły w związku ze startem nowego programu.

d17wnqp

Więcej informacji o Akademii Erasmus+ znajduje się na stronie http://erasmusplus.org.pl/akademia/, a wszystkie informacje o programie Erasmus+ są już dostępne na stronie www.erasmusplus.org.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d17wnqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17wnqp